Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4XONE
Okładka Diablo III: Rise of the Necromancer (PS4)
OkładkaDiablo III: Rise of the Necromancer (PS4)

Diablo III: Przebudzenie Nekromantów

Diablo III: Rise of the Necromancer

Pakiet zawartości do trzeciej odsłony cyklu Diablo, opracowany przez Blizzard Entertainment. Nie jest to kolejne duże rozszerzenie, a jedynie dodatek oferujący nową postać, czyli tytułowego Nekromantę, a także rozmaite, kosmetyczne bonusy.

To jest dodatek do gry Diablo III: Reaper of Souls - Ultimate Evil Edition.

RPG | fantasy | hack'and'slash | widok izometryczny | kooperacja | RPG akcji

Diablo III: Przebudzenie Nekromantów Premiera

27cze2017

PC PS4 XONE

Gry podobne do Diablo III: Przebudzenie Nekromantów

Vikings: Wolves of Midgard

Magicka 2

Gauntlet: Slayer Edition

Diablo III: Przebudzenie Nekromantów to dodatek do Diablo III, zapowiedziany w listopadzie 2016 roku w trakcie corocznej imprezy BlizzCon, organizowanej przez Blizzard Entertainment. Nie jest to kolejne duże rozszerzenie, a jedynie pakiet oferujący nową postać, czyli tytułowego Nekromantę, a także rozmaite, kosmetyczne bonusy. Add-on został wydany między innymi na platformę PC, PS4 i XONE.

Fabuła

Diablo III: Przebudzenie Nekromantów wprowadza nową, grywalną klasę postaci – Nekromantów, znanych jako Kapłani Rathmy. Ci postanowili odpowiedzieć na płynące z Sanktuarium wezwanie, kończąc okres szkoleń w głębi kedżystańskiej dżungli, którego celem było dbanie o zachowanie równowagi między życiodajnymi, a śmiercionośnymi mocami.

Mechanika

Nekromanta, o którego płci decydujemy przed rozpoczęciem zabawy, włada specjalnym odłamem magii, jaką czerpie z mocy śmierci. Jego zdolności bojowe opierają się na krwi i kościach, będących głównymi budulcami życia, zatem w ręce graczy oddano między innymi możliwość ożywiania zwłok. Schemat rozgrywki nekromantą oparto na założeniach, na których zbudowano tę klasę w Diablo IIpomimo że dodatek nie wprowadza wszystkich umiejętności znanych z poprzedniej gry studia, stanowiły one główne źródło inspiracji dla deweloperów. Gracz może zatem zrobić użytek z efektownego Wybuchu Zwłok, rażącej przeciwników na dystans Kościanej Włóczni, Wyssania Krwi z ciał adwersarzy, Ożywiania Szkieletów, a także z umożliwiającego teleportację na małej odległości Napływu krwi.

Ponadto, nowa postać wnosi dedykowane przedmioty legendarne i zestawy oraz możliwość posiadania własnego zwierzaka. Dodatek wprowadza również więcej miejsc na postacie na koncie, ramkę portretu, proporzec, sztandar oraz unikalną symbolikę, a także dwie dodatkowe zakładki skrytki w wersji na komputery osobiste.

Kwestie techniczne

Diablo III: Przebudzenie Nekromantów nie jest samodzielnym dodatkiem. Wersja na komputery osobiste wymaga do działania zarówno podstawowej wersji Diablo III, jak i dodatku Reaper of Souls, z kolei edycja na PlayStation 4 oraz Xboksa One wymaga Diablo III: Reaper of Souls – Ultimate Evil Edition.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 3,8 / 10 na podstawie 168 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,8 / 10 na podstawie 88 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Diablo III: Przebudzenie Nekromantów

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Diablo III: Przebudzenie Nekromantów Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium D 2.4 GHz/AMD Athlon 64 X2 4200+ 2.2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 7800 GT/Radeon X1950 lub lepsza
  • Windows 7/8/10
  • Zalecane:
  • Intel Core 2 Duo 2.4 GHz/AMD Athlon 64 X2 5600+ 2.8 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 896 MB GeForce GTX 260/Radeon HD 4870 lub lepsza
  • Windows 10 64-bit
PC
PS4
XONE