Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 czerwca 2017, 12:00

Wieści ze świata (FIFA 17, Diablo III, RiME, Company of Heroes) 2/6/2017

Dziś piszemy o darmowym weekendzie z FIFA 17 na Xboksie One, fabularyzowanym zwiastunie nekromanty w Diablo III, usunięciu Denuvo z RiME oraz dodaniu funkcji Warsztatu Steam do Company of Heroes. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Weekend z FIFA 17 na Xbox One

Jeśli dotychczas nie graliście w najnowszą odsłonę piłkarskiej serii FIFA, a pod waszym telewizorem znajduje się konsola Xbox One, to w ten weekend firma Microsoft przygotowała dla was małą promocję. Każdy użytkownik Xbox Live Gold w okresie od 1 do 5 czerwca będzie mógł za darmo poprowadzić ulubioną drużynę do zwycięstwa w grze FIFA 17. Podczas darmowej próbki dostępne będą wszystkie tryby rozgrywki, a wszelkie postępy zostaną zapisane, jeśli zdecydujecie się na późniejszy zakup tytułu. Obecnie gra jest także solidnie przeceniona i w zależności od edycji można liczyć na rabaty od 30 do 50%.

Warto wypróbować fabularny tryb „Droga do sławy”, w którym kierujemy losami Alexa Huntera. - Wieści ze świata (FIFA 17, Diablo III, RiME, Company of Heroes) 2/6/2017 - wiadomość - 2017-06-02
Warto wypróbować fabularny tryb „Droga do sławy”, w którym kierujemy losami Alexa Huntera.

Diablo III – nekromanta w ciekawym zwiastunie

Od dawna wiadomo było, że do Diablo III ma dołączyć kolejna klasa bohatera – ulubiony przez fanów nekromanta. Choć pakiet zawartości Przebudzenie Nekromantów wydaje się z wolna przybliżać do premiery, autorzy nadal nie zdradzają dokładnej daty.

Na pocieszenie firma Blizzard postanowiła więc uraczyć nas klimatycznym filmikiem, w którym złowrogi głos Nekromanty wprowadza nas do pierwszego aktu gry. W ramach równouprawnienia wypuszczone zostały dwie wersje filmiku, więc ponura narracja może bardziej przypominać frazy z ust zasuszonego maga lub przypowieść powabnej wiedźmy. Co kto woli.

Antypiracki system Denuvo usunięty z gry RiME

Kolejny paragraf został dopisany w wiecznie otwartej debacie na temat systemu Denuvo. Tym razem padło na studio Tequila Works, odpowiedzialne za grę RiME. Jakiś czas temu na jaw wyszła informacja, że członkowie studia wewnętrznie spierali się o to, czy kontrowersyjne rozwiązanie antypirackie ma być częścią ich tytułu. Doszło nawet do pewnego rodzaju wyzwania – jeśli piraci złamią Denuvo, autorzy zobowiązali się do usunięcia wszelkich jego śladów z kodu gry.

Crackerzy „poradzili sobie” z tym zadaniem w zaledwie 5 dni a deweloper dość prędko obwieścił, że łatka 1.01 pozbywa się systemu. Jedno trzeba deweloperom przyznać – są słowni.

Company of Heroes z Warsztatem Steam

Pierwsza część serii RTS Company of Heroes, wydana 11 lat temu, otrzymała właśnie nowe życie za sprawą wsparcia Warsztatu Steam. Od premiery modowanie gry było dość popularne, a najnowsze wersje modyfikacji (np. Eastern Front, dodająca wojska Frontu Wschodniego znane z drugiej części gry) cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Ktoś w studiu Relic pomyślał, że warto by ułatwić cały proces zabawy z plikami gry i tym sposobem otrzymaliśmy oficjalny patch wersji Steam, który wspomaga Warsztat, tworzy środowisko do prezentacji własnych modów, a nawet dodaje kolekcjonerskie karty Steam.

Jakby tego było mało, cała seria obecnie jest do nabycia w promocyjnej cenie z rabatem -75%. Oferta ważna jest jedynie do poniedziałku, warto więc sprawnie podjąć decyzję.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii: