Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka TransRoad: USA (PC)

TransRoad: USA PC

Strategia ekonomiczna stworzona przez hamburski oddział studia Deck13 Interactive. Gracz wciela się w zarządcę firmy logistycznej, wyspecjalizowanej w transporcie towarów samochodami ciężarowymi.

Strategiczne | ekonomiczne | ciężarówki | transport

PC Windows
Okładka TransRoad: USA (PC)

Polskie napisy

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

9listopada2017

9listopada2017

Steam

TransRoad: USA na komputerach PC to strategia ekonomiczna, pozwalająca nam na zarządzanie amerykańską firmą logistyczną, specjalizującą się w przewożeniu towarów ciężarówkami. Za produkcję odpowiada hamburski oddział niemieckiego studia Deck13, najlepiej znanego dzięki grom, takim jak The Surge, Blood Knights czy Venetica. Tytuł jest duchowym spadkobiercą serii TransOcean, stworzonej przez tego samego dewelopera, której dwie odsłony ukazały się w 2014 oraz w 2016 roku.

Mechanika

TransRoad: USA skupia się na zarządzeniu i rozwijaniu firmy logistycznej, specjalizującej się w transporcie najróżniejszych towarów samochodami ciężarowymi. Akcja tytułu rozgrywa się na trójwymiarowej mapie przedstawiającej terytorium całych Stanów Zjednoczonych. Otwierając nowy biznes, wybieramy jedno z trzydziestu siedmiu miast startowych, a następnie kupujemy pierwszą ciężarówkę i naczepę oraz zatrudniamy kierowców. Interesy prowadzimy, wybierając najbardziej dochodowe zlecenia i kontrakty oraz dobierając najszybsze trasy transportowe, które maksymalizują zyski.

Wykonując zadania od kontrahentów, zyskujemy reputację, która z czasem otwiera zupełnie nowe możliwości prowadzenia biznesu. Silniejsza pozycja na rynku pozwala nam na wykupienie koncesji pozwalającej przewozić bardziej delikatne lub niebezpieczne towary/materiały. Nasza stale rosnąca spółka może ostatecznie posiadać ponad sto różnych ciężarówek, z których każda opisana jest szeregiem współczynników i wymaga stałej opieki oraz przeglądów. Gracze mogą wybierać spośród dziesiątek różnych pojazdów, a także siedmiu podstawowych typów naczep. Ekonomia fikcyjnego świata nie jest statyczna. Musimy przygotować się na niespodziewane krótkotrwałe kryzysy lub wieloletnią recesję w poszczególnych branżach przemysłowych, która oczywiście odbija się na dochodach i perspektywach rozwoju naszego logistycznego imperium. Poza tym zmierzymy się także z nieugiętą konkurencją kontrolowaną przez komputerowe AI.

Tryby gry

TransRoad: USA oferuje możliwość zabawy w kampanii dla pojedynczego gracza, w trybie sandboksowym oraz w scenariuszach przygotowanych przez autorów.

Kwestie techniczne

TransRoad: USA korzysta z trójwymiarowego silnika wykorzystanego w poprzednich strategicznych produkcjach Deck13. Mapa USA, na której rozgrywa się cała akcja produkcji, przedstawiona została w widoku izometrycznym. Twórcy przygotowali kilka poziomów zbliżenia kamery, pomiędzy którymi możemy się swobodnie przełączać. Maksymalny zoom pozwala nam na obserwowanie drobnych szczegółów świata oraz pojedynczych pojazdów. Poza modelami budynków i fabryk, autorzy pamiętali także o sławnych amerykańskich monumentach, takich jak pomnik prezydentów wykutych na zboczu góry Rushmore.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.9 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 108,99 PLN

Wymagania sprzętowe TransRoad: USA

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5 3.5 GHz, 12 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce 970 lub lepsza, 6 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5-3570 3.4 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 lub lepsza, 6 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit

TransRoad: USA – nowa strategia ekonomiczna studia Deck13
TransRoad: USA – nowa strategia ekonomiczna studia Deck13

wiadomość31 maja 2017

Niemieckie studio Deck13 i firma Astragon zapowiedziały nową strategię ekonomiczną, zatytułowaną TransRoad: USA. Produkcja, która ukaże się jeszcze w tym roku, pozwoli nam pokierować amerykańską firmą logistyczną, specjalizującą się w ciężarowym przewozie towarów.