Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Transport Tycoon Deluxe (PC)
OkładkaTransport Tycoon Deluxe (PC)

Transport Tycoon Deluxe PC

Transport Tycoon Deluxe jest rozszerzoną wersją popularnej strategii ekonomicznej wyprodukowanej przez studio deweloperskie Microprose. Gracz wciela się w szefa firmy transportowej, a jego zadanie to rozwinąć niewielkie przedsiębiorstwo w światowego potentata.

Strategiczne | ekonomiczne | widok izometryczny | 2D | transport

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Transport Tycoon Deluxe Premiera PC

15czerwca1994

pudełko PL

15czerwca1996

producent: MicroProse wydawca: MicroProse wydawca PL: CD Projekt S.A.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Transport Tycoon Deluxe

Transport Fever

Transport Fever 2

SimCity 3000

Transport Tycoon Deluxe, jak sama nazwa wskazuje, jest odświeżoną i bardziej udoskonaloną wersją słynnej gry ekonomicznej, która do dzisiaj uważana jest za jednego z najlepszych przedstawicieli swojego gatunku. Podobnie jak w pierwowzorze, także i tutaj wcielamy się w rolę szefa firmy transportowej i w ciągu stu kolejnych lat, próbujemy zamienić malutkie przedsiębiorstwo w gigantycznego molocha, obejmującego swoim zasięgiem cały dany nam do dyspozycji świat.

Zmian jest sporo i widać je już po pierwszym uruchomieniu gry. Przede wszystkim powiększyła się liczba krain, w których możemy rozpocząć budowę naszego imperium: oprócz tradycyjnego terenu, mamy do wyboru wysokie góry, pustynię i świat zabawek. Każdy z nich charakteryzuje się odmiennym wyglądem, inne jest też przeznaczenie ośrodków przemysłu. Ze względu na trudne warunki życia w ekstremalnym klimacie, należy mieć na uwadze dodatkowe czynniki uniemożliwiające wzrost populacji, np. miasta zlokalizowane na pustyni nie będą się rozrastać, jeśli nie zagwarantujemy im zaopatrzenia w wodę i jedzenia. Jeśli chodzi o środki transportu, największe zmiany dotknęły kolei. Po pierwsze, autorzy umożliwili stawianie sygnalizacji świetlnej, dzięki czemu można poeksperymentować z puszczaniem kilku pociągów po jednym torze, a także znacznie usprawnić obsługę stacji. Po drugie, pojawiły się zupełnie nowe, futurystyczne typy lokomotyw, wykorzystujące napęd magnetyczny. Co prawda, można z nich skorzystać dopiero pod koniec gry, ale wymiana istniejącej trakcji jest naprawdę opłacalna, głównie ze względu na szybkość z jaką poruszają się pociągi. Oprócz tego autorzy zaimplementowali wiele innych, mniejszych poprawek, które znacznie usprawniają rozgrywkę, np. możliwość przewożenia towarów przez samoloty czy też budowę fabryk.

Od strony audiowizualnej Transport Tycoon Deluxe zasadniczo się nie zmienił. Wszystkie tereny posiadają po prostu większą ilość drzew, dzięki czemu wydają się bardziej bogate w szczegóły.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 3168 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Transport Tycoon Deluxe: Odpowiednia dla każdego wieku.

Transport Tycoon Deluxe Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • PC XT 486
  • 8MB RAM