Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Railroad Tycoon (PC)
OkładkaRailroad Tycoon (PC)

Railroad Tycoon PC

Wciel się w postać początkującego przedsiębiorcy, stań do wielkiego wyścigu, którego celem jest zmonopolizowanie dziewiczego rynku kolejowego i oczywiście osiągnij swój cel. Stań się największym magnatem kolejowym w historii.

Strategiczne | ekonomiczne | pociągi

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Railroad Tycoon Premiera PC

18maja1990

pudełko PL

17lutego1993

producent: MicroProse wydawca: MicroProse wydawca PL: Cenega S.A.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Bardzo dobra gra strategiczno-ekonomiczna stworzona przez zespół Microsoft w zamierzchłych czasach, w których panowały komputery klasy 286, 386 i 486. Wcielamy się w postać początkującego przedsiębiorcy, który dysponuje kapitałem $100000 i musi tak go rozdysponować by stać się wielkim magnatem kolejowym.

Gra pozwala nam na rozegranie czterech scenariuszy, umiejscowionych na dwóch kontynentach, gdzie rozbudowujemy sieć kolejową, a następnie transportujemy surowce i ludność między miastami, fabrykami, kopalniami oraz innymi ośrodkami przemysłowymi.

Oczywiście nie jesteśmy sami, cały czas próbują nas prześcignąć i unicestwić inni oponenci, marzący o kolejowym monopolu. Musimy więc wykazać się sporą dawką umiejętności strategiczno-ekonomicznych oraz zawsze dobrze planować swe posunięcia by ostatecznie zatriumfować w tym kolejowym wyścigu.

  • Zależności ekonomiczne, gospodarcze i handlowe, wiele rodzajów surowców, które możemy transportować po całych kontynentach.
  • Rozwój technologiczny, nowe typy lokomotyw, wagonów, oraz całego dostępnego wyposażenia.
  • Symulacja wzrostu miast.
  • Różne rodzaje stacji kolejowych, wagonów oraz lokomotyw, wszystko to o odmiennej charakterystyce i przeznaczeniu, inne konfiguracje pociągów dla transportu surowców, a inne dla transportu ludności.
  • Kilka stopni trudności rozgrywki.

Railroad Tycoon Deluxe rozszerza standardowe możliwości gry o grafikę w wysokiej rozdzielczości, nowe efekty dźwiękowe, dwa dodatkowe tereny, na których będziemy walczyć o przewagę w transporcie kolejowym (Północna i Południowa Afryka), nowe lokomotywy oraz rabusiów i szeryfów.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1CD

Ocena użytkowników: 7,5 / 10 na podstawie 111 głosów czytelników.

Railroad Tycoon cena w dniu premiery: 39 PLN

Wymagania wiekowe Railroad Tycoon: Odpowiednia dla każdego wieku.

Railroad Tycoon Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 60MHz
  • 16MB RAM