Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Railroad Tycoon (PC)

Railroad Tycoon PC

Wciel się w postać początkującego przedsiębiorcy, stań do wielkiego wyścigu, którego celem jest zmonopolizowanie dziewiczego rynku kolejowego i oczywiście osiągnij swój cel. Stań się największym magnatem kolejowym w historii.

Strategiczne | ekonomiczne | pociągi

PC Windows
Okładka Railroad Tycoon (PC)

producent: MicroProse

wydawca: MicroProse

wydawca PL: Cenega S.A.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

18maja1990

17lutego1993

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bardzo dobra gra strategiczno-ekonomiczna stworzona przez zespół Microsoft w zamierzchłych czasach, w których panowały komputery klasy 286, 386 i 486. Wcielamy się w postać początkującego przedsiębiorcy, który dysponuje kapitałem $100000 i musi tak go rozdysponować by stać się wielkim magnatem kolejowym.

Gra pozwala nam na rozegranie czterech scenariuszy, umiejscowionych na dwóch kontynentach, gdzie rozbudowujemy sieć kolejową, a następnie transportujemy surowce i ludność między miastami, fabrykami, kopalniami oraz innymi ośrodkami przemysłowymi.

Oczywiście nie jesteśmy sami, cały czas próbują nas prześcignąć i unicestwić inni oponenci, marzący o kolejowym monopolu. Musimy więc wykazać się sporą dawką umiejętności strategiczno-ekonomicznych oraz zawsze dobrze planować swe posunięcia by ostatecznie zatriumfować w tym kolejowym wyścigu.

  • Zależności ekonomiczne, gospodarcze i handlowe, wiele rodzajów surowców, które możemy transportować po całych kontynentach.
  • Rozwój technologiczny, nowe typy lokomotyw, wagonów, oraz całego dostępnego wyposażenia.
  • Symulacja wzrostu miast.
  • Różne rodzaje stacji kolejowych, wagonów oraz lokomotyw, wszystko to o odmiennej charakterystyce i przeznaczeniu, inne konfiguracje pociągów dla transportu surowców, a inne dla transportu ludności.
  • Kilka stopni trudności rozgrywki.

Railroad Tycoon Deluxe rozszerza standardowe możliwości gry o grafikę w wysokiej rozdzielczości, nowe efekty dźwiękowe, dwa dodatkowe tereny, na których będziemy walczyć o przewagę w transporcie kolejowym (Północna i Południowa Afryka), nowe lokomotywy oraz rabusiów i szeryfów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1CD

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 105 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 39 PLN

Wymagania wiekowe Railroad Tycoon

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Railroad Tycoon

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 60MHz
  • 16MB RAM
Powstaną kontynuacje Alpha Centauri i Railroad Tycoon?
Powstaną kontynuacje Alpha Centauri i Railroad Tycoon?

wiadomość7 maja 2010

Sid Meier – legendarny twórca gier odpowiedzialny między innymi za stworzenie serii Civilization, oświadczył, że jego zdaniem dwa klasyczne tytuły – Sid Meier's Alpha Centauri i Railroad Tycoon zasługują na to żeby doczekać się kontynuacji. Obydwie gry zostały umieszczone na liście projektów firmy Firaxis, które możliwe są do zrealizowania w przyszłości.

Firaxis Games udostępnia grę Sid Meier's Railroad Tycoon Deluxe za darmo
Firaxis Games udostępnia grę Sid Meier's Railroad Tycoon Deluxe za darmo

wiadomość21 listopada 2006

Członkowie firmy Firaxis Games przygotowali prawdziwą niespodziankę dla wszystkich wielbicieli gier z serii Sid Meier’s Railroad Tycoon. Na oficjalnej stronie najnowszej produkcji studia – Sid Meier’s Railroads! – pojawiła się pełna wersja pierwszej odsłony legendarnego cyklu, którą można pobrać za darmo!

Gra Sid Meier's Railroads! oficjalnie zapowiedziana
Gra Sid Meier's Railroads! oficjalnie zapowiedziana

wiadomość17 marca 2006

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, przedstawiciele Firaxis Games opublikowali szczegóły dotyczące planu wydawniczego firmy na 2006 rok. Prezentację kolejnych tytułów rozpoczniemy od Sid Meier’s Railroads! – gry ekonomicznej, która w bardzo dużym stopniu nawiązuje do tradycji legendarnego cyklu Railroad Tycoon.

Ostatnio Grane: Railroad Tycoon II - The Second Century

wiadomość11 listopada 2002

To prawie jak wspomnienia z dzieciństwa :). Pierwsza część Railroad Tycoon była pierwszą poważną grą ekonomiczno strategiczną w jaką grałem na PC. Zagrywałem się w nią miesiącami. Teraz, razem z najnowszym numerem Top Secret, dostałem Railroad Tycoon II: The Second Century, kontynuację serii, mocno poprawioną w stosunku do pierwowzoru wersję gry.