Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS1
Okładka Railroad Tycoon II (PC)

Railroad Tycoon II

Railroad Tycon II jest kontynuacją znakomitej strategii ekonomicznej z 1991 roku. Gracz wciela się w przedsiębiorcę, który pragnie zbudować kolejowe imperium. Do jego podstawowych zadań należy m.in.

Strategiczne | ekonomiczne | pociągi

Okładka Railroad Tycoon II (PC)

data premiery gry:

15paź1998

PC

31sty2000

PS1

RailRoad Tycoon II jest kontynuacją gry Sid Meier's RailRoad Tycoon, wydanej przez firmę MicroProse. Pomimo tego, że poprzeczka była ustawiona dość wysoko (Sid Mieier jest uważany za jednego z najwybitniejszych twórców gier strategicznych) twórcy z PopTop Software stworzyli bardzo dobrą grę która połączyła cechy pierwowzoru z aktualnymi możliwościami dzisiejszych komputerów. Najlepiej te zmiany widać w grafice – W RTII mamy do czynienia z czytelnym i ładnie opracowanym rzutem izometrycznym. Mapy zostały wykonane w oparciu o zdjęcia satelitarne konkretnych obszarów Ziemi.

Gracz wciela się w rolę przedsiębiorcy, którego celem jest zostanie tytułowym magnatem kolejowym. Swój interes możemy rozkręcić w prawie na wszystkich kontynentach. Zabawę rozpoczynamy (w zależności od regionu) w połowie dziewiętnastego wieku. Naszym celem jest zakładanie nowych połączeń kolejowych pomiędzy miastami, budowa stacji i oczywiście wypuszczanie na tory kolejnych pociągów. Przy ustalaniu tras musimy zwracać uwagę na takie rzeczy, jak wielkość miasta, jego potrzeby, znajdujące się w pobliżu fabryki etc. Od tego zależy, czy do danej stacji pojedzie pasażerski ekspres, czy pociąg towarowy. W świecie kolei nie jesteśmy sami – konkurencja depcze nam po piętach zakładając własne połączenia kolejowe, podbierając nam pasażerów i towary. Do naszej dyspozycji są rozbudowane arkusze danych zawierających rozmaite zestawienia ekonomiczne. Jako inwestor mamy również możliwość m.in. pozyskiwania nowych funduszy przez wypuszczanie obligacji czy też przejmowania konkurencji poprzez wykup ich akcji. Dla urozmaicenia rozgrywki autorzy gry umieścili szereg scenariuszy, których celem jest np. połączenie dwóch odległych miast i związane z tym przewiezienie określonej ilości danego towaru. Część z nich została oparta na autentycznych wydarzeniach z historii kolei.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 572 głosów czytelników.

Gry podobne do Railroad Tycoon II

Wymagania wiekowe Railroad Tycoon II

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Railroad Tycoon II

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 166 Mhz
  • 16 MB RAM
Railroad Tycoon II - recenzja gry
Railroad Tycoon II - recenzja gry

Recenzja 14 września 2001, 11:03

Pamiętaj syneczku, że „Kto ma w głowie olej, ten idzie na kolej”.

PC
PS1