Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Railroad Tycoon II: The Second Century (PC)

Railroad Tycoon II: The Second Century PC

Railroad Tycoon II: Second Century to dodatek do znanej gry strategiczno-ekonomicznej Railroad Tycoon II, dzięki któremu możemy poczuć się jak wielcy XX i XXI wieczni magnaci kolejowi.

To jest dodatek do gry Railroad Tycoon II.

Strategiczne | ekonomiczne | pociągi

PC Windows
Okładka Railroad Tycoon II: The Second Century (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21lipca1999

11września2000

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Railroad Tycoon II: The Second Century to dodatek do znanej gry strategiczno-ekonomicznej Railroad Tycoon II, dzięki której mogliśmy choć przez chwilę poczuć się jak wielcy magnaci kolejowi ery rewolucji przemysłowej. Dodatek umożliwia nam rozegranie osiemnastu nowych scenariuszy rozciągniętych na lata 1939 – 2030, podzielonych na trzy różne epoki historyczne, od II Wojny Światowej, przez okres powojenny aż po nieprzewidywalną przyszłość.

W latach 1939 do 1950 musimy przestawić swoją branże zgodnie z wymogami wojny i okresu powojennej odnowy gospodarczej. Będziemy przewozić zapasy na potrzeby wojsk alianckich na wojenne fronty, odbudowywać brytyjską trakcję kolejową zniszczoną po niemieckich nalotach czy za wszelką cenę bronić Rosję przed postępami kampanii wschodniej. Jedynie niezawodny system komunikacji kolejowej może przeważyć szalę zwycięstwa na stronę wojsk alianckich.

Czasy nowożytne rządzą się odmiennymi prawami, w których króluje pieniądz, zyski i nowoczesne zarządzanie. Musimy na bieżąco rozwiązywać problemy transportowe na przestrzeni lat 1950 – 2005. Wiąże się to z budowaniem nowoczesnych form komunikacji, jak metro, czy połączenie Wielkiej Brytanii z kontynentem za pomocą tunelu pod kanałem La Manche. Możemy jako pierwsi połączyć dwie Ameryki, czy największe miasta, Los Angeles i San Francisco, ekspresowym połączeniem kolejowym.

W latach 2005 do 2030, w których czekają nas ogólnoświatowe powodzie spowodowane topnieniem czap lodowych, możemy już całkowicie popuścić wodze fantazji. Stany Zjednoczone to zalane wodą bezdroża, a Antarktyda zamieniła się w nowy egzotyczny świat. Jedynie podjęcie niekonwencjonalnych środków pozwoli na odnalezienie się w tej sytuacji.

  • 18 zajmujących scenariuszy podzielonych na trzy epoki historyczne.
  • Nowe typy budynków, między innymi: fabryka broni, baraki wojskowe, destylarnie, itp.
  • Nowe rodzaje elektrowozów, między innymi: francuska TGV, DB 18-201, Eurostar i Brenner 412.
  • Nowe typy wagonów, między innymi wagony do transportu broni, osobowe, towarowe, itp.
  • Nowe elementy architektoniczne, jak podwieszane mosty.
  • Ponad 20 samodzielnych scenariuszy przeznaczonych do rozgrywki jedno i wieloosobowej.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1CD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 165 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49 PLN

Gry podobne do Railroad Tycoon II: The Second Century

Wymagania wiekowe Railroad Tycoon II: The Second Century

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Railroad Tycoon II: The Second Century

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 166MHz
  • 16MB RAM
Powstaną kontynuacje Alpha Centauri i Railroad Tycoon?
Powstaną kontynuacje Alpha Centauri i Railroad Tycoon?

wiadomość7 maja 2010

Sid Meier – legendarny twórca gier odpowiedzialny między innymi za stworzenie serii Civilization, oświadczył, że jego zdaniem dwa klasyczne tytuły – Sid Meier's Alpha Centauri i Railroad Tycoon zasługują na to żeby doczekać się kontynuacji. Obydwie gry zostały umieszczone na liście projektów firmy Firaxis, które możliwe są do zrealizowania w przyszłości.

Gra Sid Meier's Railroads! oficjalnie zapowiedziana
Gra Sid Meier's Railroads! oficjalnie zapowiedziana

wiadomość17 marca 2006

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, przedstawiciele Firaxis Games opublikowali szczegóły dotyczące planu wydawniczego firmy na 2006 rok. Prezentację kolejnych tytułów rozpoczniemy od Sid Meier’s Railroads! – gry ekonomicznej, która w bardzo dużym stopniu nawiązuje do tradycji legendarnego cyklu Railroad Tycoon.

PLAY 07/2003 w kioskach

wiadomość18 czerwca 2003

Do kiosków ruchu i punktów z prasą na terenie naszego kraju trafił nowy, lipcowy numer magazynu PLAY. Tym razem do kupienia są dwa zestawy PLAYa - zestaw A i zestaw B. Obydwa zapakowane w worki ze srebrzystej folii, na której wdzięczą się dziewczyny z najnowszego Grand Theft Auto.

Ostatnio Grane: Railroad Tycoon II - The Second Century

wiadomość11 listopada 2002

To prawie jak wspomnienia z dzieciństwa :). Pierwsza część Railroad Tycoon była pierwszą poważną grą ekonomiczno strategiczną w jaką grałem na PC. Zagrywałem się w nią miesiącami. Teraz, razem z najnowszym numerem Top Secret, dostałem Railroad Tycoon II: The Second Century, kontynuację serii, mocno poprawioną w stosunku do pierwowzoru wersję gry.

Railroad Tycoon II: Platynowa Edycja

wiadomość8 listopada 2001

Już wkrótce dzięki firmie Play It na rodzime półki sklepowe trafi Platynowa Edycja gry Railroad Tycoon II. Cena tej wersji została ustalona na bardzo korzystnym poziomie 69 zł!