Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCSwitchPS4XONE
Okładka Train Valley (PC)
OkładkaTrain Valley (PC)

Train Valley

Train Valley: Console Edition

Niezależna strategia ekonomiczna, w której zajmujemy się rozbudową i zarządzaniem siecią kolejową. Za powstanie gry odpowiada 3-osobowe litewsko-rosyjskie studio Flazm, na czele z Aleksiejem Dawidowem – autorem przeglądarkowej produkcji Railway Valley z 2008 roku.

Strategiczne | ekonomiczne | pociągi | indie

Train Valley Premiera

16wrz2015

PC

27lip2022

Switch XONE PS4

producent: Flazm.com wydawca: Flazm.com Strona oficjalna

Train Valley to niezależna strategia ekonomiczna, w której zajmujemy się rozbudową i zarządzaniem siecią kolejową. Za powstanie gry odpowiada trójka zapaleńców z Litwy i Rosji, na czele z Aleksiejem Dawidowem, autorem przeglądarkowej produkcji o podobnej tematyce z roku 2008 - Railway Valley.

W grze możemy prowadzić swój kolejowy biznes w czterech różnych lokacjach, z których każda osadzona została w nieco innym okresie czasowym. Są to: Europa (w latach 1830-1980), Ameryka (1840-1960), Rosja (1880-1980) oraz Japonia (1900-2020). Zabawa koncentruje się tworzeniu sprawnie funkcjonującej sieci połączeń za pomocą torów, tuneli oraz mostów. Z pozoru proste zadanie nabiera jednak głębi ekonomicznej, kiedy stajemy w obliczu konieczności ścinania lasów, burzenia zabudowań czy usuwania innych przeszkód. Wszystko to generuje rzecz jasna spore obciążenie dla naszego budżetu i wymaga dokładnego zaplanowania oraz odpowiedniej strategii.

Podczas rozgrywki musimy bacznie obserwować wszystko to, co dzieje się na trasach przejazdu naszych pociągów i w razie potrzeby reagować na wzmożony ruch, budując przełączniki, bocznice i odnogi tak, aby wiele składów mogło bez przeszkód poruszać się po tych samych torach. Musimy też reagować w sytuacjach doraźnych, takich jak np. zagrożenie wypadkiem. Całość nie ma jednak charakteru typowo zręcznościowego, gdyż w razie potrzeby możemy skorzystać z opcji pauzy, aby spokojnie i bez pośpiechu budować nowe struktury i planować rozkłady jazdy pociągów.

Twórcy gry przygotowali trzy różniące się od siebie tryby zabawy. W podstawowym trybie kariery bierzemy udział w wielu kluczowych wydarzeniach historycznych, takich jak gorączka złota 1849 roku, budowa sieci kolejowej w USA, II wojna światowa, zimna wojna II połowy XX wieku czy pierwsza misja kosmiczna statku Wostok 1. Tryb losowy bazuje na tych samych założeniach z tą różnicą, że poszczególne poziomy za każdym razem wyglądają i rozwijają się nieco inaczej. Całość dopełnia tryb piaskownicy, pozwalający na swobodną rozgrywkę bez ograniczeń czasowych i finansowych.

W zależności od trybu oraz okresu czasowego, do dyspozycji graczy oddano łącznie 15 modeli lokomotyw – od pierwszych parowozów do współczesnych kolei dużych prędkości oraz 18 modeli wagonów – od klasycznych wagonów osobowych, poprzez węglarki i cysterny, aż po kolejowe platformy bojowe. Wrażeniom płynącym z rozgrywki sprzyja stojąca na dobrym poziomie trójwymiarowa oprawa graficzna, utrzymana w przyjaznym, lekko kreskówkowym stylu.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,1 / 10 na podstawie 20 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Train Valley: Odpowiednia dla każdego wieku.

Train Valley: Console Edition Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo E4500 2.2 GHz/AMD Athlon 64 X2 5600+ 2.8 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki GeForce 7600/Radeon HD 2400 lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows 7
PC
Switch
XONE
PS4