Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS4SwitchXONE
Okładka Port Royale 4 (PC)

Port Royale 4

Czwarta odsłona serii strategii ekonomicznych firmy Kalypso Media. W Port Royale 4 naszym zadaniem jest stworzenie gospodarczego imperium na wyspach XVII-wiecznych Karaibów. Musimy produkować towary, nawiązywać stosunki handlowe z miastami i dowodzić okrętami w turowych bitwach.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | turowe | piraci | kolonizacyjne | historyczne | XVII wiek

Okładka Port Royale 4 (PC)

data premiery gry:

Port Royale 4 to czwarta odsłona cyklu strategii ekonomicznych. Projekt opracował Gaming Minds Studios, czyli zespół, który wyprodukował takie tytuły jak Port Royale 3: Pirates & Merchants, Patrician IV, Rise of Venice czy Railway Empire.

Mechanika

Akcja gry toczy się w XVII wieku na Karaibach. Wcielamy się w gubernatora niewielkiej osady, którego celem jest stworzenie imperium obejmującego wiele wysp. Port Royale 4 koncentruje się na aspekcie ekonomicznym. Podczas zabawy możemy postawić pięćdziesiąt typów budynków, z czego połowa jest strukturami służącymi do produkcji różnego rodzaju dóbr. Gracz musi rozwijać gospodarkę i nauczyć się odpowiednio bilansować wydatki oraz inwestycje.

Kluczową rolę w rozgrywce pełni handel, w ramach którego możemy prowadzić biznes z 60 miastami. Towary transportujemy drogą morską, więc bardzo istotne jest tworzenie szlaków omijających niebezpieczne rejony, takie jak klify czy płycizny. Na podróże statków wpływa również pogoda. Wszystko to odbywa się w czasie rzeczywistym.

Poza rozwojem ekonomicznym zajmujemy się również dowodzeniem żaglowcami w trakcie taktycznych bitew morskich, które po raz pierwszy w historii cyklu rozgrywane są w trybie turowym. W grze znajdziemy 18 rodzajów statków, wzorowanych na autentycznych jednostkach z XVII wieku.

Tryby gry

Port Royale 4 oferuje cztery kampanie fabularne, w których współpracujemy z Anglią, Hiszpanią, Holandią oraz Francją. Każda z tych nacji posiada odmienne cechy i warunki, wpływające na rozgrywkę.

Autorzy nie przewidzieli trybu multiplayer.

Kwestie techniczne

Gra oferuje miłą dla oka trójwymiarową oprawę graficzną. Port Royale 4 zbudowano na autorskim silniku studia Gaming Minds, będącym ulepszoną wersją technologii wykorzystanej w Railway Empire.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Gry podobne do Port Royale 4

Wymagania wiekowe Port Royale 4

12+

Zapowiedziano Port Royale 4 - gra trafi w 2020 r. na PC i konsole
Zapowiedziano Port Royale 4 - gra trafi w 2020 r. na PC i konsole

wiadomość19 sierpnia 2019

Podczas Gamescom Opening Night Live firma Kalypso Media ujawniła Port Royale 4, czyli następną część serii strategii ekonomicznych.

22 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

hologram0

Taishan90

Blacky188

PC
PS4
XONE
Switch