Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Rise of Venice (PC)
OkładkaRise of Venice (PC)

Rise of Venice PC

Rise of Venice to opracowana przez studio Gaming Minds ekonomiczna strategia, stanowiąca rozwinięcie rozwiązań z serii Patrician i Port Royale.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | renesans

Rise of Venice Premiera PC

27września2013

pudełko PL

24stycznia2014

producent: Gaming Minds Studios wydawca: Kalypso Media wydawca PL: Ubisoft GmbH Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Rise of Venice

Zeus: Pan Olimpu

Patrician IV

Urban Empire

Rise of Venice to strategia handlowa pozwalająca na wcielenie się w renesansowego kupca. Grę wyprodukowało studio Gaming Minds, mające na koncie oparte na podobnych rozwiązaniach Patrician IV.

Akcja osadzona została w epoce renesansu. Wybór tego okresu nie jest przypadkowy, gdyż to właśnie wtedy Wenecja znajdowała się u szczytu swojej potęgi i stanowiła centrum kulturowe oraz gospodarcze Europy. Wcielamy się w młodego kupca, którego ambicją jest stworzenie handlowego imperium. Początkowo dysponujemy jedynie kilkoma małymi statkami, ale z czasem dorobimy się prawdziwej floty, która nie tylko przyniesie nam bogactwo, ale również zapewni zwycięstwa w starciach morskich. Umieszczenie w tytule Wenecji nie oznacza, że jest to jedyne miasto, jakie znalazło się w grze. Swoje interesy prowadzimy również w takich metropoliach jak Genua, Aleksandria, Konstantynopol, Rzym, Ateny czy Trypolis.

Jak w każdej przyzwoitej strategii ekonomicznej, naszym głównym zadaniem jest kupowanie towarów tanio i sprzedawanie ich drogo. W późniejszych fragmentach rozgrywki otworzymy własne fabryki, co umożliwi znaczące zredukowanie kosztów. Gracze muszą również regularnie wykazywać się talentem taktycznym w trakcie licznych bitew morskich. Ciekawą częścią Rise of Venice są elementy RPG. Podczas rozgrywki gracze muszą dbać nie tylko o dobrobyt samego kupca, ale również o zapewnienie pomyślności jego rodzinie. Każdy z jej członków jest konkretną postacią, z własną historią, osobowością i motywami. Możemy ich wysyłać na misje i przekazywać im część obowiązków. Podobnie zrealizowani zostali nasi rywale, jak również najważniejsze postacie niezależne. Wspinając się po szczeblach kariery zdobędziemy coraz większą władzę, która pozwoli nam wpływać na decyzje polityczne w miastach. Nie obędzie się też bez łapówek, spisków oraz wyświadczania przysług.

Rise of Venice oferuje tryb dla pojedynczego gracza oraz możliwość rozgrywki wieloosobowej. Naraz na mapie może bawić się maksymalnie czterech graczy. Tryb multiplayer dostępny jest zarówno przez Internet, jak i przez sieć LAN.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 6,7 / 10 na podstawie 63 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.0 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Rise of Venice cena w dniu premiery: 69,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Rise of Venice

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Rise of Venice Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows Vista(SP2)/7(SP1)
  • łącze internetowe