Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2013, 08:50

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano Rise of Venice - strategię kupiecką autorów Patrician IV

Firma Kalypso i studio Gaming Minds zapowiedziały strategię kupiecką Rise of Venice, która stanowi rozwinięcie pomysłów z serii Patrician i Port Royale.

Karierę kupiecką rozpoczniemy jesienią. - Zapowiedziano Rise of Venice - strategię kupiecką autorów Patrician IV - wiadomość - 2013-06-06
Karierę kupiecką rozpoczniemy jesienią.

Firma Kalypso zapowiedziała strategię handlową Rise of Venice. Jest to nowa marka, ale jednocześnie gra stanowi rozwinięcie pomysłów i rozwiązań z serii Patrician oraz Port Royale. Produkcję powierzono studiu Gaming Minds, które opracowało ostatnie odsłony obu tych marek. W planach jest jedynie wersja pecetowa, a premiera nastąpić ma w październiku tego roku.

Akcja gry toczyć się będzie w trakcie Renesansu. Wybór tej epoki nie jest przypadkowy, gdyż wtedy Wenecja znajdowała się u szczytu swojej potęgi i stanowiła centrum kulturowe oraz gospodarcze Europy. Wcielimy się w młodego kupca, którego ambicją jest stworzenie handlowego imperium. Początkowo dysponować będziemy jedynie kilkoma małymi statkami, ale z czasem dorobimy się prawdziwej floty, która nie tylko przyniesie nam bogactwo, ale również zapewni zwycięstwa w starciach morskich.

Poza handlem zajmiemy się również bitwami morskimi. - Zapowiedziano Rise of Venice - strategię kupiecką autorów Patrician IV - wiadomość - 2013-06-06
Poza handlem zajmiemy się również bitwami morskimi.

Umieszczenie w tytule Wenecji nie oznacza, że będzie to jedyne miasto, jakie znajdzie się w grze. Swoje interesy poprowadzimy również w takich metropoliach jak Genua, Aleksandria, Konstantynopol, Rzym, Ateny czy Trypolis. Jak w każdej przyzwoitej handlówce, naszym głównym zadaniem ma być kupowanie towarów tanio i sprzedawanie ich drogo. W późniejszych fragmentach rozgrywki otworzymy własne fabryki, co umożliwi znaczące ograniczenie kosztów. Gracze będą musieli również wykazać się talentem taktycznym w trakcie licznych bitew morskich.

Ciekawym elementem Rise of Venice mogą okazać się elementy RPG. Podczas rozgrywki gracze będą dbali nie tylko o dobrobyt samego kupca, ale również o zapewnienie pomyślności jego rodzinie. Każdy z jej członków ma być konkretną postacią, z własną historią, osobowością i motywacjami. Będziemy mogli ich wysyłać na misje i przekazywać im część obowiązków. Podobnie zrealizowani zostaną nasi rywale, jak również najważniejsze postacie niezależne. Wspinając się po szczeblach kariery zdobywać będziemy coraz większą władzę, która pozwoli nam wpływać na decyzje polityczne w miastach. Nie obędzie się też bez łapówek, spisków oraz wyświadczania przysług.

Rise of Venice zaoferuje zarówno tryb dla pojedynczego gracza, jak i rozgrywki multiplayer. Naraz na mapie będzie się mogło bawić maksymalnie czterech graczy. Co godne pochwały, tryb wieloosobowy dostępny ma być zarówno przez Internet, jak i przez sieć LAN.