Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2013, 08:40

autor: Sarge

The Walking Dead otrzyma dodatek DLC? [news uaktualniony]

W sieci pojawił się krótki film od studia Telltale Games. Z treści klipu można wywnioskować, że zapowiada on nową przygodę dla fanów The Walking Dead. Ewentualnie może chodzić o nadchodzącą przygodówkę The Wolf Among Us.

Uaktualnienie #2: Pojawił się trzeci teaser. Tym razem widzimy świeżo upieczonego absolwenta uczelni o imieniu Russell.

Uaktualnienie #1: Studio Telltale Games udostępniło kolejny teaser zatytułowany Day 220. Widzimy na nim zdjęcie kobiety o imieniu Bonnie, a także nazwę stanu Georgia - tego samego, w którym działa się akcja pierwszego sezonu gier The Walking Dead.

Studio Telltale Games udostępniło w serwisie Vine kilkusekundowy klip zwiastujący prawdopodobnie coś dotyczącego gry The Walking Dead. Być może chodzi o dodatek DLC do ubiegłorocznego hitu.

Klip prezentuje zdjęcia postaci, których nie widzieliśmy w dotychczasowych pięciu epizodach The Walking Dead. Styl graficzny jako żywo przypomina wcześniejsze produkcje studia Telltale Games, więc teoretycznie materiał wideo mógłby zwiastować jakąkolwiek inną grę. Deweloper kilka miesięcy temu mówił jednak, że gracze mogą dostać „coś specjalnego” między pierwszym a drugim sezonem The Walking Dead. Jest więc całkiem możliwe, że tajemniczy klip odnosi się właśnie do tej zapowiedzi.

Inny scenariusz jest taki, że kilkusekundowy klip dotyczy nadchodzącej przygodówki studia Telltale Games o tytule The Wolf Among Us. Będzie to adaptacja komiksu Fables, wydawanego przez firmę DC. Musimy więc czekać na to, aż deweloper sam zdradzi, co ma zapowiadać dzisiejszy krótki klip.

The Walking Dead to epizodyczna gra przygodowa bazująca na licencji serii komiksowej stworzonej przez Roberta Kirkmana, znanej w naszym kraju pod tytułem Żywe Trupy (oprócz tego dostępny jest także serial telewizyjny). Bohaterem pierwszego sezonu produkcji studia Telltale Games był Lee Everett, opiekujący się kilkuletnią Clementine i walczący o przetrwanie z grupą poznanych osób. Na temat drugiego sezonu gry nie znamy jeszcze żadnych szczegółów poza tym, że twórcy chcieliby wypuścić pierwszy epizod jesienią tego roku.