Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 marca 2013, 10:55

autor: Sarge

Premiera drugiego sezonu gry The Walking Dead jesienią tego roku

Studio Telltale Games ogłosiło plany wydania drugiego sezonu gry The Walking Dead jesienią bieżącego roku. Wtedy powinniśmy otrzymać pierwszy epizod kontynuacji udanej przygodówki z ubiegłego roku.

Studio Telltale Games przekazało serwisowi Game Informer wiadomość, że drugi sezon gry The Walking Dead powinien mieć swoją premierę jesienią bieżącego roku. Wcześniej pojawiły się obawy, że poczekamy rok dłużej.

Zamieszanie rozpoczęło się od wczorajszego wywiadu dla serwisu Eurogamer, jakiego udzielił Dan Connors, prezes i współzałożyciel Telltale Games. Użył tam stwierdzenia, że twórcy celują w wydanie drugiego sezonu gry The Walking Dead „jesienią następnego roku”. Oznaczałoby to, że na produkcję musielibyśmy poczekać jeszcze ok. półtora roku. Na szczęście doszło najwyraźniej do pomyłki i w rezultacie produkcja powinna ukazać się wcześniej.

Lee oraz Clementine - bohaterowie pierwszego sezonu gry The Walking Dead. Kto wystąpi w sequelu? - Premiera drugiego sezonu gry The Walking Dead jesienią tego roku - wiadomość - 2013-03-07
Lee oraz Clementine - bohaterowie pierwszego sezonu gry The Walking Dead. Kto wystąpi w sequelu?

Aktualny, szacowany okres premierowy dla drugiego sezonu gry The Walking Dead to jesień ‘bieżącego’ roku (2013), a nie ‘następnego’ (2014), jak to było mówione w ostatnim wywiadzie. Przepraszamy za zamierzanie i dziękujemy wszystkim naszym fanom za nieustanne ekscytowanie się serią autorstwa Telltale Games” – oto oficjalne stanowisko studia, przekazane serwisowi Game Informer.

Wygląda więc na to, że na kontynuację niezwykle udanej przygodówki z ubiegłego roku poczekamy sobie jeszcze kilka miesięcy. Warto przypomnieć, że mowa jedynie o premierze pierwszego epizodu drugiego sezonu gry The Walking Dead. Kolejne odcinki będą pojawiać się zapewne co 2-3 miesiące, tak jak to miało miejsce poprzednio. Warto dodać, że jakiś czas temu scenarzysta Gary Whitta powiedział, że twórcy będą mieli dla nas „coś specjalnego” jeszcze przed premierą drugiego sezonu. Nie wiadomo jednak, co miał na myśli.

The Walking Dead to epizodyczna gra przygodowa bazująca na licencji serii komiksowej stworzonej przez Roberta Kirkmana, znanej w naszym kraju pod tytułem Żywe Trupy (oprócz tego dostępny jest także serial telewizyjny). Bohaterem pierwszego sezonu produkcji studia Telltale Games był Lee Everett, opiekujący się kilkuletnią Clementine i walczący o przetrwanie z grupą poznanych osób. Na temat drugiego sezonu gry nie znamy jeszcze żadnych szczegółów.

Ostatnia aktualizacja: 2013-03-07

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.