Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 marca 2013, 10:51

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano przygodówkę The 7th Guest: 3

Studio Trilobyte Games zapowiedziało grę The 7th Guest: 3, czyli kontynuację popularnej serii przygodówek z lat 90-tych ubiegłego wieku.

Pierwszy screen z gry. Źródło: serwis Polygon - Zapowiedziano przygodówkę The 7th Guest: 3 - wiadomość - 2013-03-07
Pierwszy screen z gry. Źródło: serwis Polygon

Wydana w 1993 roku przygodówka 7th Guest była jednym z pierwszych tytułów, dla którego warto było wyposażyć swojego peceta w czytnik CD-ROM. Gra okazała się wielkim sukcesem i sprzedała się w ponad 2 mln egzemplarzy. Wypuszczona dwa lata później kontynuacja w postaci The 11th Hour spotkała się ze znacznie chłodniejszym przyjęciem. Zainteresowanie cyklem niedawno wskrzesiła reedycja obu części na urządzenia mobilne. Teraz twórcy, czyli ludzie ze studia Trilobyte Games, ogłosili, że pracują nad nową odsłoną, która otrzymała tytuł The 7th Guest: 3.

  1. Trilobyte Games – oficjalna strona studia

W grze powrócimy do znanej miłośnikom cyklu tajemniczej posiadłości. W trakcie przygód ponownie natkniemy się na duchy, a fabuła odkryje przed nami prawdę o losie właściciela domu, czyli wynalazcy zabawek imieniem Henry Stauf. Rezydencja nie będzie kalką tej, którą zwiedzaliśmy w przeszłości. Zamiast tego jej wnętrze zostanie gruntownie przebudowane, a odmienione pokoje i korytarze wypełnią nowe zagadki, wyzwania oraz artefakty. Wszystkie te przeróbki spowodowane są przeobrażeniem posiadłości w muzeum poświęcone dorobkowi Staufa.

W przeciwieństwie do poprzednich gier z serii, które opierały się na prerenderowanej grafice, lokacje w The 7th Guest: 3 wygenerowane zostaną w pełnym 3D, pozwalając tym samym na swobodną eksplorację rezydencji. Tym, co nie ulegnie zmianie są podstawowe mechanizmy zabawy, które sprowadzać się będą głównie do rozwiązywania pomysłowych łamigłówek. Przejście w trójwymiar ma jednak urozmaicić zagadki i zapewnić świeże wyzwania.

The 7th Guest: 3 powstaje z myślą o pecetach (w planach są wersje na Windows i OSX) oraz urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android. Premiera nastąpi w przyszłym roku. Obecnie Trilobyte szuka inwestorów gotowych wspomóc produkcję. Rozważane jest również uruchomienie Kickstartera.

Zapowiedziano przygodówkę The 7th Guest: 3 - ilustracja #2

The 7th Guest: 3 to nie pierwsza próba stworzenia trzeciej części cyklu. Dekadę temu zapowiedziano grę The 7th Guest Part III: The Collector, której premiera planowana była na 2004 rok. Niestety, prace nad projektem zostały zawieszone i nigdy nie ujrzał on światła dziennego.

Z wypuszczonych przez Trilobyte Games informacji wynika, że The 7th Guest: 3 zaoferuje zupełnie inną fabułę, niż ta, którą opracowano na potrzeby The Collector. Niewykluczone jednak, że wykorzystane zostaną niektóre zagadki ze skasowanej kontynuacji.