Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 marca 2013, 09:36

autor: luckie

SimCity trafia do Polski

Wstęgę czas przeciąć - SimCity debiutuje dziś w Polsce. Rodzimy oddział firmy Electronic Arts postarał się o pełną polską wersję językową. Zobaczcie, gdzie można najtaniej kupić najnowszą grę studia Maxis.

SimCity w końcu zyskało prawa miejskie - SimCity trafia do Polski - wiadomość - 2013-03-07
SimCity w końcu zyskało prawa miejskie

Dokładnie dziesięć lat po polskiej premierze SimCity 4 w naszym kraju debiutuje SimCity (znane wcześniej jako SimCity 5). Od dziś Polacy mogą osobiście przekonać się, czy zabawa w burmistrza wirtualnego miasta jest tak przyjemna jak twierdzi Zachód. W naszym kraju gra trafiła do sklepów w pełnej polskiej wersji językowej. Sugerowana cena produktu wynosi 169,90 zł, co nie znaczy wcale, że nie da się kupić go taniej. Oferty różnych sklepów porównacie w naszej encyklopedii. SimCity do działania wymaga posiadania konta na platformie Origin.

Start SimCity nie był do końca gładki. Pierwsi gracze skarżyli się na problemy z serwerami, kłopoty przy zakładaniu i wczytywaniu miast oraz inne błędy. Firma Electronic Arts obecnie usilnie stara się usunąć te trudności, naprawiając źle działające serwery i stawiając nowe. Wydawca zaleca graczom, by ci próbowali łączyć się z dowolnym aktywnym serwerem, nawet jeśli jest on zajęty lub pełny. Miejmy nadzieję, że wkrótce wszystko będzie działać jak należy.

SimCity to długoletnia seria, zapoczątkowana w 1989 roku. Od tamtej pory ukazało się pięć „dużych” odsłon i kilka spin-offów cyklu. W najnowszej części rozbudowa miasta sporo zyskała dzięki silnikowi Glassbox, który pozwala m.in. na duże zbliżenia, budowanie krętych dróg i zapewnia dynamiczne oświetlenie. Każdy Sim ma swoje indywidualne cele i pragnienia, a ich poznanie może być pewną wskazówką co do rozwoju miasta. Jak zawsze, dobrze prosperujące miasto musi posiadać podstawowe instytucje (policja, straż pożarna, uniwersytety) i infrastruktury (elektrownie, wodociągi), a także miejsca, gdzie mieszkańcy mogą spędzać wolny czas (kasyna, restauracje). Tegoroczna odsłona umożliwia wspólną zabawę w trybie wieloosobowym, w którym gracze budują swoje metropolie obok siebie. Stwarza to wiele okazji do współpracy, bądź rywalizacji o prestiż.

Ostatnia aktualizacja: 2013-03-07

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

SimCity

SimCity