Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCiOS
Okładka The 7th Guest (PC)

The 7th Guest

The 7th Guest to gra przygodowa z interfejsem typu point & click, stworzona przez amerykańskie studio Trilobyte. Gracz kieruje poczynaniami bohatera, który trafia do posiadłości tajemniczego Henry’ego Staufa, wynalazcy okrytych ponurą sławą zabawek.

Przygodowe | FPP | point-and-click | elementy logiczne

Okładka The 7th Guest (PC)

data premiery gry:

3maj1993

PC

15gru2010

iOS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

The 7th Guest to słynna przygodówka amerykańskiego studia Trilobyte, opublikowana na rynku w 1993 roku. Ze względu na swoją objętość gra została wydana na CD, stając się jednocześnie jednym z pierwszych produktów w historii, który dostąpił tego zaszczytu. Dziś powszechnie uważa się, że ogromne zainteresowanie tym tytułem walnie przyczyniło się do popularyzacji odtwarzaczy płyt kompaktowych wśród użytkowników pecetów.

Fabuła gry The 7th Guest koncentruje się wokół postaci Henry’ego Staufa. Ów bezdomny złodziejaszek, który nie wahał się napadać na bezbronnych ludzi z nożem w ręku, pewnego dnia został natchniony we śnie tajemniczą wizją. Zaufawszy proroctwu, Stauf zaprojektował niezwykle piękne lalki, które zaczęły zdobywać ogromną popularność i szybko stały się kurą znoszącą złote jaja. Twórca cudownej zabawki wzbogacił się i jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zmienił swoje życie. Niestety, ta sielanka nie trwała zbyt długo. Dzieci, które otrzymały lalkę, zaczęły cierpieć męki wskutek ataku dziwnej choroby i nikt nie był w stanie im pomóc. Po tym wydarzeniu Stauf zaniechał dalszej produkcji zabawek, zaszył się w swojej posiadłości i przez bardzo długi czas nie dawał znaku życia.

Właściwa akcja rozpoczyna się w momencie, gdy gracz pod postacią głównego bohatera niespodziewanie trafia do siedziby Staufa. Tajemniczy gość nie pamięta kim jest, nie wie dlaczego znalazł się w posiadłości i nie ma zielonego pojęcia, o co tutaj tak naprawdę chodzi. Kolejne fragmenty ponurej historii odkrywane są w trakcie zwiedzania ogromnej rezydencji i rozwiązywania przygotowanych przez gospodarza domu zagadek. Te ostatnie charakteryzują się zróżnicowanym poziomem trudności. Jeśli nasz podopieczny nie jest w stanie poradzić sobie z danym zadaniem, może udać się do biblioteki i tam uzyskać niezbędne wskazówki.

W The 7th Guest gracz obserwuje akcję z perspektywy pierwszej osoby i wędruje pomiędzy lokacjami, klikając myszą w odpowiednich miejscach na ekranie, czym produkt przypomina innych przedstawicieli gatunku, np. serię Myst. Poruszanie się po olbrzymim domu ułatwia mapa, która w przejrzysty sposób prezentuje układ wszystkich pomieszczeń. Fabuła w grze opowiadana jest natomiast za pośrednictwem licznych przerywników filmowych, którymi nagradzane są postępy gracza.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 55 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 4,7 / 10 na podstawie 91 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The 7th Guest

16+

Zapowiedziano przygodówkę The 7th Guest: 3
Zapowiedziano przygodówkę The 7th Guest: 3

wiadomość7 marca 2013

Studio Trilobyte Games zapowiedziało grę The 7th Guest: 3, czyli kontynuację popularnej serii przygodówek z lat 90-tych ubiegłego wieku.

PC
iOS