Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweiOS
Okładka Beneath a Steel Sky: Remastered (iOS)

Beneath a Steel Sky: Remastered iOS

Odświeżona wersja klasycznej przygodówki point-and-click studia Revolution Software z 1994 roku. Wcielamy się w postać Roberta Fostera - więźnia, który ocalały z katastrofy przewożącego go samolotu, próbuje odzyskać tożsamość i dowiedzieć się faktów ze swojej własnej przeszłości.

Przygodowe | point-and-click | 2D | reedycje/remastery/remaki

Apple iOS
Okładka Beneath a Steel Sky: Remastered (iOS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji iOS:

7października2009

7października2009

App Store

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Beneath a Steel Sky: Remastered to odświeżona na potrzeby urządzeń przenośnych z systemem iOS, klasyczna gra przygodowa wydana pierwotnie w 1994 roku na komputerach PC oraz Amiga. Za powstanie obu wersji gry odpowiada firma Revolution Software, która znana jest przede wszystkim za sprawą kultowej serii Broken Sword.

Akcja gry rozpoczyna się w chwili, gdy śmigłowiec przewożący bardzo groźnego więźnia rozbija się. Tym więźniem jest Robert Foster – główny bohater gry i tylko jemu udaje się cało wyjść z katastrofy. Po dojściu do siebie nasz protagonista ucieka z miejsca zdarzenia, jednak nie ma pojęcia kim jest i za co był więziony. Wcielając się w postać Roberta spróbujemy odnaleźć jego ojca oraz uzyskać informacje, dotyczące naszej tożsamości. Poszukiwania zaprowadzą nas pod powierzchnię miasta, gdzie dowiemy się zarówno o jego mrocznych tajemnicach, jak i o wielu intrygujących faktach z naszej przeszłości.

Beneath a Steel Sky reprezentuje gatunek klasycznych przygodówek typu point-and-click. Zabawa sprowadza się do eksploracji, prowadzenia dialogów, poszukiwania przedmiotów oraz rozwiązywania rozmaitych zagadek logicznych. Część z nich może wydać się banalna, lecz są i takie, których rozwikłanie wymagać będzie znacznie większej ilości czasu. Całość podlana została specyficzną dawką humoru najwyższych lotów.

Zremasterowana wersja gry, wydana na urządzeniach mobilnych z systemem iOS, niesie ze sobą oczywiście kilka zmian. Sama oprawa graficzna nie uległa może jakiejś radykalnej zmianie, lecz w grze pojawiły się nowe animowane przerywniki, zrealizowane przy współudziale Dave’a Gibbona – współtwórcy komiksowej serii Watchmen. Interfejs gry został dostosowany do wymagań i możliwości urządzeń przenośnych, a elementem niezmiernie przydatnym jest kontekstowy system podpowiedzi, który przyda się z pewnością mniej doświadczonym graczom. W warstwie dźwiękowej towarzyszy nam zremasterowana ścieżka muzyczna oraz dialogi, które pierwotnie dostępne były wyłącznie dla posiadaczy wersji CD.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Beneath a Steel Sky: Remastered

12+