Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka 11th Hour (PC)
Okładka11th Hour (PC)

11th Hour PC

11th Hour to bezpośrednia kontynuacja gry przygodowej The 7th Guest, zaprojektowanej przez firmę Trilobyte. Wcielamy się w niej w rolę reportera, który musi odnaleźć zaginioną dziewczynę.

Przygodowe | FPP | horror

11th Hour Premiera PC

30listopada1995

pudełko PL

15grudnia1995

producent: Trilobite Graphics wydawca: Virgin Interactive wydawca PL: CD Projekt S.A.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Akcja 11th Hour rozpoczyna się w 1995 roku, a więc sześćdziesiąt lat po wstrząsających wydarzeniach, których doświadczyliśmy w poprzedniej produkcji studa Trilobyte, The 7th Guest. Głównym bohaterem gry jest Carl Denning, reporter pracujący w programie Case Unsolved, zajmującym się niewyjaśnionymi przestępstwami. Uporządkowane życie mężczyzny ulega drastycznej przemianie, kiedy okazuje się, że producentka audycji, a także jego kochanka, przepadła jak kamień w wodę. Poszukiwania przywodzą dziennikarza do spokojnego miasteczka Harley-on-the-Hudson, gdzie od dłuższego czasu Robin badała sprawę tajemniczych zbrodni. Chcąc nie chcąc, trafia on w końcu do posiadłości Henry’ego Staufa, tej samej, która była świadkiem niepokojących zdarzeń sprzed przeszło półwiecza.

W kwestii mechaniki rozgrywki 11th Hour nie różni się praktycznie niczym od swojego pierwowzoru. Główny bohater snuje się więc po opuszczonej posiadłości i rozwiązuje kolejne zadania, zrealizowane w formie zagadek logicznych. Zdobywane strzępki informacji dotyczące zniknięcia Robin oraz jej śledztwa przechowywane są w specjalnym elektronicznym urządzeniu, które Denning otrzymuje na początku zmagań. Zabawa często przerywana jest projekcją krótkich przerywników, które o każdej pełnej godzinie wyświetlane są razem, tworząc dłuższy film. Rozgrywka, jak na typową przygodówkę przystało, jest oczywiście liniowa. Dopiero po ukończeniu zmagań można swobodnie zwiedzać całą willę i mierzyć się wielokrotnie z zaliczonymi wcześniej wyzwaniami.

Ciekawostką w 11th Hour jest specjalny tryb graficzny, który można uruchomić z poziomu menu. Pozwala on toczyć zmagania w czerni i bieli, co wzmaga i tak już mocno sugestywny klimat.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe 11th Hour: 18+