Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 marca 2013, 11:25

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Twórcy God of War: Wstąpienie prezentują tryb współpracy

Studio Sony Computer Entertainment wyjawiło kolejny rodzaj rozgrywki w God of War: Wstąpienie – kooperację. Tryb Trial of the Gods umożliwi dwóm graczom wspólną walkę na arenie przeciwko kilku falom coraz potężniejszych wrogów.

Okazuje się, że w God of War: Wstąpienie nie tylko poznamy historię Kratosa i zaspokoimy żądzę mordu w drużynowym multiplayerze, lecz również połączymy siły z innym graczem, by ramię w ramię odpierać kolejne fale wrogów.

Tryb współpracy będzie nosił nazwę Trial of the Gods (Próba bogów) i postawi dwóch graczy naprzeciw pięciu falom coraz silniejszych przeciwników. Pod ostrze pójdzie 15 rodzajów mitologicznych stworów, m.in. satyrowie, cyklopy, Gorgony oraz Cerber – najlepszy przyjaciel Hadesa. Uczestnicy mają zmagać się nie tylko z rozeźlonymi bestiami, lecz również z uciekającym czasem. Warunkiem zwycięstwa będzie pokonanie wszystkich wrogów zanim przesypie się ostatnie ziarnko piasku w klepsydrze Olimpu. Zabijanie przeciwników doda do puli cenne sekundy. Bonusowy czas zyskamy również po każdej rundzie, a jego ilość zależeć ma od osiągniętego wyniku (złoto, srebro, brąz). Po piątej rundzie ociekający krwią wojownicy staną oko w oko z ogromnym bossem. Zobaczcie, jak Trial of the Gods wygląda w akcji:

Początkowo tryb współpracy zaoferuje trzy mapy: Desert of Lost Souls (Pustynia Zbłąkanych Dusz), Forum of Hercules (Forum Herkulesa) i Rotunda of Olympus (Rotunda Olimpu). Z czasem dołączą do nich inne areny. Mecze kooperacyjne rozegramy w skórze tego samego czempiona, który weźmie udział w starciach wieloosobowych. Oznacza to, że doświadczenie zdobyte na arenie przełoży się na ogólny rozwój postaci.

Niestety w Trial of the Gods nie zagramy na wspólnym ekranie. Mimo, że na arenie walczą maksymalnie dwie osoby, towarzysza broni trzeba będzie szukać po drugiej stronie kabla od Internetu. A jeśli akurat nie mamy z kim połączyć sił, Trial of the Gods będzie się dało rozegrać samodzielnie.

W zabawie wieloosobowej wybierzemy, którego z czterech bogów (Aresa, Zeusa, Pesejdona lub Hadesa) chcemy reprezentować. Opowiedzenie się po każdej ze stron modyfikuje nieco charakter rozgrywki. Wojownicy Posejdona będą znacznie wytrzymalsi od swoich kolegów, pełniąc rolę drużynowego tanka. Zdołają oni również osłabić wroga, spowolnić jego ruchy, czy zupełnie go unieruchomić. Na nowym zwiastunie God of War: Wstąpienie zaprezentowano możliwości czempiona boga oceanu:

Na zamawiających God of War: Wstąpienie przedpremierowo w sklepie GameStop czeka prawdziwa gratka – możliwość wcielenia się w Leonidasa, wzorowanego na postaci z filmu 300. Strój króla Sparty będzie dostępny w trybie wieloosobowym. Wystarczy czerwona peleryna na plecach i długa włóczna w dłoni, by z okrzykiem „This is Sparta!” na ustach, silnym kopniakiem strącać nieszczęśników do bezdennej otchłani.

God of War: Wstąpienie zadebiutuje na świecie 12 marca 2013 roku. Do naszego kraju Kratos zawita trzy dni później – 15 marca. Polacy będą mogli wybrać pomiędzy oryginalną a pełną polską wersją językową.