Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Rise of Venice: Beyond the Sea (PC)
OkładkaRise of Venice: Beyond the Sea (PC)

Rise of Venice: Beyond the Sea PC

Dodatek do ciepło przyjętej strategii ekonomicznej rozgrywającej się w epoce renesansu. Rozszerzenie przynosi trzynaście nowych miast oraz szereg nowych misji. Twórcy postarali się również o usprawnienia w mechanice rozgrywki.

To jest dodatek do gry Rise of Venice.

Strategiczne

Rise of Venice: Beyond the Sea Premiera PC

21listopada2013

producent: Gaming Minds Studios wydawca: Kalypso Media Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Pierwsze rozszerzenie do strategii ekonomicznej Rise of Venice. Najważniejszą nowością w stosunku do bazowej produkcji jest dodanie trzynastu nowych miast, rozszerzających nasz obszar działania na wybrzeża Hiszpanii, Portugalii i Francji – wśród nich znajdziemy m.in. Marsylię, Lizbonę, Gibraltar czy Walencję. Każde z miast charakteryzuje się własnymi realiami ekonomicznymi oraz udostępnia szereg nowych opcji w ramach działań dyplomatycznych.

Po raz pierwszy w grze pojawiły się misje wyznaczane przez członków naszej rodziny – ich wykonanie pozwala nie tylko na zdobycie określonej liczby gotówki, ale również zyskanie reputacji oraz dodatkowych benefitów przydatnych podczas uzyskiwania wpływów w poszczególnych radach i parlamentach. Nie zabrakło również nowych scenariuszy zlecanych przez weneckiego dożę, stawiającego przed nami jeszcze trudniejsze zadania, których wykonanie nierzadko wymaga od nas poświęcenia wpływów w jednym z ośrodków handlowych.

Dodatek przynosi także zupełnie nową jednostkę – karakę, trzymasztowy statek żaglowy, który znany jest m. in. z tego, że na jej pokładzie Krzysztof Kolumb odkrył Amerykę w 1492 roku. W rozszerzeniu zawarto ponadto liczne usprawnienia w zakresie rozgrywki, o które prosili fani gry, jak również zoptymalizowano silnik graficzny.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Klasyfikacja PEGI Rise of Venice: Beyond the Sea

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Rise of Venice: Beyond the Sea Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows Vista/7/8