Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2019, 21:50

Zapowiedziano Port Royale 4 - gra trafi w 2020 r. na PC i konsole

Podczas Gamescom Opening Night Live firma Kalypso Media ujawniła Port Royale 4, czyli następną część serii strategii ekonomicznych.

Na Port Royale 4 poczekamy do przyszłego roku. - Zapowiedziano Port Royale 4 - gra trafi w 2020 r. na PC i konsole - wiadomość - 2019-08-20
Na Port Royale 4 poczekamy do przyszłego roku.
PORT ROYALE 4 SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Gaming Minds Studios
  2. Wydawca: Kalypso Media
  3. Gatunek: strategia
  4. Platforma: PC, XONE, PS4, Switch
  5. Data premiery: 2020 r.

Jedną z niespodzianek imprezy Gamescom Opening Night Live okazała się zapowiedź gry Port Royale 4, czyli czwartej odsłony cyklu strategii ekonomicznych. Udostępnione na razie informacje są wyjątkowo skromne. Wiemy, że gra zmierza na pecety oraz konsole Xbox One, PlayStation 4 oraz Nintendo Switch. Premiera zaplanowana została na przyszły rok.

Za projekt odpowiada Gaming Minds Studios, czyli zespół, który opracował Port Royale 3 oraz Patrician IV. Wydawcą będzie Kalypso Media. Akcja toczyć się będzie w XVII wieku na Karaibach. Wcielimy się w gubernatora niewielkiej osady, którego celem będzie stworzenie imperium obejmującego wiele wysp. W grze znajdziemy cztery kampanie dla pojedynczego gracza.

Podczas zabawy będziemy mogli postawić pięćdziesiąt typów budynków, z czego połowa ma być strukturami służącymi do produkcji różnego rodzaju dóbr. W grze znajdziemy również 18 rodzajów żaglowców, wzorowanych na autentycznych jednostkach z XVII wieku.

W trakcie kampanii będziemy mogli nawiązać stosunki handlowe z 60 miastami. Poza rozwojem ekonomicznym zajmiemy się również dowodzeniem statkami w trakcie taktycznych bitew morskich rozgrywanych w trybie turowym.

Na grę czekamy z lekką nerwowością. Dwie pierwsze części to klasyki w gatunku strategii ekonomicznych, ale Port Royale 3 okazało się wielkim rozczarowaniem, głównie za sprawą fatalnego stanu technicznego. Pozostaje mieć nadzieję, że tym razem wydawca zapewni autorom wystarczająco dużo czasu na odpowiednie dopracowanie gry.

  1. Gaming Minds Studios - strona oficjalna