Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2019, 21:48

Zapowiedziano Everspace 2 - kosmiczna strzelanka z datą premiery

Rockfish Games oficjalnie zapowiedziało Everspace 2 – kontynuację kosmicznej strzelanki z elementami rougelike wydanej w 2017 roku. Tytuł trafi do wczesnego dostępu w 2020 roku. Natomiast pełna wersja wyląduje na sklepowych półkach w 2021 roku.

Powstaje Everspace 2. - Zapowiedziano Everspace 2 - kosmiczna strzelanka z datą premiery - wiadomość - 2019-08-19
Powstaje Everspace 2.

Rockfish Games zapowiedziało, że pracuje nad kolejną odsłoną kosmicznej strzelanki Everspace. Produkcja trafi do wczesnego dostępu w 2020 roku, a swojej oficjalnej premiery doczeka się w 2021 roku. Everspace 2 zostanie wydane na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Dodatkowo opublikowano również pierwszy zwiastun, pokazujący fragmenty rozgrywki.

Według informacji, jakie znajdziemy na karcie gry w serwisie Steam, Everspace 2 ma być strzelanką z elementami RPG, która zaoferuje doświadczenie dla jednego gracza. Tytuł ma skupiać się na eksploracji kosmosu i oferować dużą swobodę rozgrywki. Do naszej dyspozycji oddany zostanie szereg różnego rodzaju w pełni modyfikowalnych statków. W czasie przygody natrafimy również na postacie niezależne oferujące rozmaite zadania poboczne.

Warto wspomnieć, że pierwsze Everspace pojawiło się 26 maja 2017 na komputerach osobistych oraz Xboksie One. Z czasem doczekało się portów na PlayStation 4 i Nintendo Switch. Produkcja zebrała dobre recenzje – średnia ocen wersji PC w serwisie Metacritic wynosi 79/100 punktów.