Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka Everspace 2 (PC)

Everspace 2

Everspace 2 to kontynuacja wydanej w 2017 roku kosmicznej strzelanki. Gracz zasiada w niej za sterami własnego okrętu. Tytuł stawia na dużą swobodę i pozwala na dowolne odkrywanie tajemnic wszechświata. Za produkcję i wydanie odpowiada Rockfish Games.

Akcji | science fiction | symulator kosmiczny | kosmiczne | crowdfunding | statki kosmiczne

Okładka Everspace 2 (PC)

data premiery gry:

2021

PC PS4 XONE

Everspace 2 jest kontynuacją komicznej strzelanki wydanej w 2017 roku. W czasie rozgrywki gracze mogą eksplorować wszechświat, poznawać jego tajemnice oraz wchodzić w relacje z obcymi cywilizacjami. Za produkcję i wydanie odpowiada Rockfish Games.

Mechanika

Rozgrywka w Everspace 2 skupia się na eksploracji. Gracz zasiada za sterami statku kosmicznego i rusza na podbój wszechświata. Do jego dyspozycji oddano szereg modeli, które można modyfikować za pomocą różnorodnych modułów, broni, urządzeń i talentów. Z czasem można także nabywać kolejne statki.

W czasie eksploracji kosmosu gracze natrafiają na szereg różnych ras, z którymi mogą wejść w kontakt. Odkrywają oni także ukryte skarby – im bardziej niebezpieczna strefa, tym cenniejsze łupy.

Walka w grze jest bardzo dynamiczna. W czasie potyczek gracze muszą wykonywać uniki oraz wykorzystywać elementy otoczenia, by zablokować atak; istotny jest także odpowiedni dobór broni. W czasie rozgrywki natknąć się można na szereg przeciwników – od dronów, przez myśliwce, do śmigłowców bojowych – z których każdy jest podatny na inny rodzaj obrażeń.

W grze umożliwiono także handel pozyskanymi przedmiotami. Swoje zdobycze można spieniężyć w specjalnych stacjach kosmicznych. Ceny za dany towar zmieniają się w zależności od popytu i podaży.

Tryby gry

Everspace 2 posiada tylko tryb dla jednego gracza.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9,2 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Everspace 2

12+

Premiera Planet Zoo, duety w Apex Legends i inne wieści
Premiera Planet Zoo, duety w Apex Legends i inne wieści

wiadomość5 listopada 2019

Dziś piszemy o premierze Planet Zoo, debiucie czasowego trybu Duo w Apex Legends, sukcesie kampanii crowdfundingowej Everspace 2 w serwisie Kickstarter i nowych sterownikach do kart grafiki od firm Nvidia oraz AMD. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Everspace 2 z gameplayem z wersji pre-alfa. Gra na pewno będzie na Steam
Everspace 2 z gameplayem z wersji pre-alfa. Gra na pewno będzie na Steam

wiadomość7 października 2019

W sieci pojawił się obszerny gameplay z wczesnej wersji strzelanki kosmicznej Everspace 2. Twórcy ze studia Rockfish Games zapewnili też po raz kolejny, że ich produkcja nie będzie tytułem ekskluzywnym dla Epic Games Store. Gra pojawi się na Steamie „choćby nie wiem co”.

Everspace 2 bez multiplayera. Ruszyła zbiórka na Kickstarterze
Everspace 2 bez multiplayera. Ruszyła zbiórka na Kickstarterze

wiadomość2 października 2019

Na Kickstarterze rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na Everspace 2. Przy okazji studio Rockfish Games podzieliło się kolejnymi szczegółami na temat kontynuacji kosmicznej strzelanki z 2017 roku. Potwierdzono też brak trybu wieloosobowego.

Twórcy Everspace 2: Nie istnielibyśmy bez Steama, a nasza gra to współczesny Freelancer
Twórcy Everspace 2: Nie istnielibyśmy bez Steama, a nasza gra to współczesny Freelancer

wiadomość10 września 2019

Pomimo że Everspace 2 wykorzysta technologię Unreal Engine, studio Rockfish Games zdecydowało się nie czynić tego projektu ekskluzywnym dla Epic Games Store i wydać go na Steamie. Powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, że zespół zawdzięcza Steamowi swoje istnienie.

Zapowiedziano Everspace 2 - kosmiczna strzelanka z datą premiery
Zapowiedziano Everspace 2 - kosmiczna strzelanka z datą premiery

wiadomość19 sierpnia 2019

Rockfish Games oficjalnie zapowiedziało Everspace 2 – kontynuację kosmicznej strzelanki z elementami rougelike wydanej w 2017 roku. Tytuł trafi do wczesnego dostępu w 2020 roku. Natomiast pełna wersja wyląduje na sklepowych półkach w 2021 roku.

PC
PS4
XONE