Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka Everspace 2 (PC)

Everspace 2

Everspace 2 to kontynuacja wydanej w 2017 roku kosmicznej strzelanki. Gracz zasiada w niej za sterami własnego okrętu. Tytuł stawia na dużą swobodę i pozwala na dowolne odkrywanie tajemnic wszechświata. Za produkcję i wydanie odpowiada Rockfish Games.

Akcji | science fiction | symulator kosmiczny | kosmiczne | crowdfunding | statki kosmiczne

Okładka Everspace 2 (PC)

data premiery gry:

2021

PS4 XONE

2022

PC

Everspace 2 jest kontynuacją komicznej strzelanki wydanej w 2017 roku. W czasie rozgrywki gracze mogą eksplorować wszechświat, poznawać jego tajemnice oraz wchodzić w relacje z obcymi cywilizacjami. Za produkcję i wydanie odpowiada Rockfish Games.

Mechanika

Rozgrywka w Everspace 2 skupia się na eksploracji. Gracz zasiada za sterami statku kosmicznego i rusza na podbój wszechświata. Do jego dyspozycji oddano szereg modeli, które można modyfikować za pomocą różnorodnych modułów, broni, urządzeń i talentów. Z czasem można także nabywać kolejne statki.

W czasie eksploracji kosmosu gracze natrafiają na szereg różnych ras, z którymi mogą wejść w kontakt. Odkrywają oni także ukryte skarby – im bardziej niebezpieczna strefa, tym cenniejsze łupy.

Walka w grze jest bardzo dynamiczna. W czasie potyczek gracze muszą wykonywać uniki oraz wykorzystywać elementy otoczenia, by zablokować atak; istotny jest także odpowiedni dobór broni. W czasie rozgrywki natknąć się można na szereg przeciwników – od dronów, przez myśliwce, do śmigłowców bojowych – z których każdy jest podatny na inny rodzaj obrażeń.

W grze umożliwiono także handel pozyskanymi przedmiotami. Swoje zdobycze można spieniężyć w specjalnych stacjach kosmicznych. Ceny za dany towar zmieniają się w zależności od popytu i podaży.

Tryby gry

Everspace 2 posiada tylko tryb dla jednego gracza.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 17 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Everspace 2

12+

Everspace 2 – data premiery i nowy zwiastun
Everspace 2 – data premiery i nowy zwiastun

wiadomość7 września 2020

Studio Rockfish Games ogłosiło, że kosmiczna strzelanka Everspace 2 zadebiutuje we wczesnym dostępie w grudniu tego roku.

Everspace 2 – obejrzyj  nowy obszerny gameplay
Everspace 2 – obejrzyj nowy obszerny gameplay

wiadomość13 czerwca 2020

Zespół Rockfish Games wypuścił nowy zwiastun oraz gameplay z gry Everspace 2. Oba materiały pozwalają zobaczyć m.in. walkę nad powierzchniami planet.

Everspace 2 opóźniony przez... Cyberpunka 2077 i Outriders
Everspace 2 opóźniony przez... Cyberpunka 2077 i Outriders

wiadomość7 marca 2020

Twórcy Everspace 2 zdecydowali się przełożyć datę premiery tytułu we wczesnym dostępie na Steamie. Jako główny powód podali, że obawiają się konkurencji ze strony Cyberpunka 2077 i Outriders - dwóch polskich gier, które wychodzą w podobnym okresie.

Premiera Planet Zoo, duety w Apex Legends i inne wieści
Premiera Planet Zoo, duety w Apex Legends i inne wieści

wiadomość5 listopada 2019

Dziś piszemy o premierze Planet Zoo, debiucie czasowego trybu Duo w Apex Legends, sukcesie kampanii crowdfundingowej Everspace 2 w serwisie Kickstarter i nowych sterownikach do kart grafiki od firm Nvidia oraz AMD. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Everspace 2 z gameplayem z wersji pre-alfa. Gra na pewno będzie na Steam
Everspace 2 z gameplayem z wersji pre-alfa. Gra na pewno będzie na Steam

wiadomość7 października 2019

W sieci pojawił się obszerny gameplay z wczesnej wersji strzelanki kosmicznej Everspace 2. Twórcy ze studia Rockfish Games zapewnili też po raz kolejny, że ich produkcja nie będzie tytułem ekskluzywnym dla Epic Games Store. Gra pojawi się na Steamie „choćby nie wiem co”.

PC
PS4
XONE