Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4PCXSXPS5XONE
Okładka Chorus (PS4)
OkładkaChorus (PS4)

Chorus

Chorus to kosmiczna strzelanka TPP, w której kierujemy samoświadomym statkiem. Jako pilotka o imieniu Nara eksplorujemy różnorodne lokacje oraz walczymy w efektownych starciach z wrogami. Za powstanie gry odpowiadają firmy Fishlabs i Deep Silver.

Akcji | TPP | science fiction | kosmiczne | statki kosmiczne | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Chorus to strzelanka kosmiczna od zespołu Fishlabs. Za wydanie gry odpowiada właściciel studia, firma Deep Silver.

Fabuła

W grze Chorus wcielamy się Narę, wybitną pilotkę i byłą kultystkę, którą los styka z samoświadomym myśliwcem zwanym Forsaken. Oboje muszą połączyć siły, by zmierzyć się z mrocznym kultem oraz własną przeszłością. Twórcy stawiają na angażującą historię o odkupieniu na tle walki w kosmosie z nieubłaganym kultem Kręgu i jego liderem zwanym Wielkim Prorokiem.

Mechanika

W Chorus akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Filarem rozgrywki są widowiskowe starcia w przestrzeni kosmicznej, gigantycznych obiektach pokroju olbrzymich stacji, a także w Pustce, czyli ukrytym wymiarze istniejącym poza naszą rzeczywistością. W miarę postępów zdobywamy nie tylko coraz potężniejszy arsenał oraz rozmaite ulepszenia dla statku zwiększające jego potencjał bojowy, lecz także nadnaturalne moce pokroju teleportacji oraz telekinezy. Jest to o tyle ważne, że adwersarze nie przebierają w środkach i z czasem rzucają przeciwko nam coraz większe siły; na naszej drodze stają między innymi myśliwce, monstrualne pancerniki oraz tajemnicze byty zamieszkujące Pustkę.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna gry Chorus prezentuje wysoką jakość. Lokacje, w których toczą się starcia, robią wrażenie; podobać się mogą również efekty towarzyszące wymianie ognia z przeciwnikami.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Chorus: 16+

XSX
XONE
PS5
PC
PS4