Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 maja 2020, 17:31

Chorus to kosmiczny shooter na Xbox Series X

Na prezentacji Xbox 20/20 zaprezentowano właśnie nową grę wydawcy Deep Silver - Chorus. Produkcja zaoferuje graczom immersyjną i mroczną historię okraszoną kosmicznym klimatem.

Chorus to kosmiczny shooter na Xbox Series X - ilustracja #1
Fani kosmicznych klimatów dostaną kolejną produkcję wartą uwagi.

Deep Silver (odpowiedzialny za wydanie m.in. Metro Exodus czy też Kingdom Come: Deliverance) przedstawił właśnie po raz pierwszy nową produkcję utrzymaną w gatunku kosmicznego shootera - Chorus. Tytuł zabierze graczy w środek immersyjnej i mrocznej historii o odkupieniu, w której główną rolę odegrają pilotka kosmicznego myśliwca Nara oraz Forsaken, jej statek z wbudowaną sztuczną inteligencją. Oboje będą musieli stawić czoła bezwględnemu przeciwnikowi w postaci mrocznego kultu. Chorus zadebiutuje w 2021 roku na komputerach osobistych (poprzez platformę Steam) oraz konsolach Xbox One i Xbox Series X (o pozostałych platformach nie podano informacji).

Gracz wcielając się w Narę oraz Forsakena podczas swojej podrózy przemierzy całą galaktykę i za wszelką cenę spróbuje zjednoczyć siły oporu przeciwko kultowi, na którego czelu stoi Wielki Prorok (z ang. „Great Prophet”). Tym samym trafimy m.in. na odległe stacje kosmiczne oraz dziwne planety wychodzące poza naszą wyobraźnię.

Rozgrywka w Chorus ma być wyważonym połączeniem eksploracji kosmosu oraz szybkiej i dynamicznej walki. Ważnym elementem gry będzie zdobywanie nowej broni oraz ulepszeń bojowych statku, a także rozwijanie zdolności umysłowych (takich jak teleportacja i telekineza), które na pewno przydadzą się w walce.