Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2019, 21:50

Disintegration - nowa gra twórcy Halo z pierwszym zwiastunem

Disintegration to kolejna gra zaprezentowana w ramach otwarcia targów gamescom 2019. Debiutancki projekt zespołu założonego przez jednego z twórców Halo ukaże się w przyszłym roku na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Pierwszy projekt V1 Interactive został zaprezentowany światu. - Disintegration - nowa gra twórcy Halo z pierwszym zwiastunem - wiadomość - 2019-08-19
Pierwszy projekt V1 Interactive został zaprezentowany światu.

Ponad miesiąc musieliśmy czekać, by dowiedzieć się, czym jest nowy projekt Marcusa Lehto, który miał spory udział w rozwoju serii Halo. Dziś otrzymaliśmy pełnoprawną zapowiedź Disintegration wraz z pierwszym zwiastunem. Tytuł zabierze nas w nieodległą przyszłość, w której zmiany klimatu, przeludnienie oraz globalna pandemia doprowadziły ludzkość na skraj wymarcia. Zdesperowani naukowcy opracowali Integrację – technikę chirurgicznego przeniesienia ludzkiego mózgu do mechanicznego pancerza. Jednak to, co dla jednych było tymczasowym rozwiązaniem, niektórzy uznali za kolejny etap ludzkiej ewolucji. Tak doszło do wojny, w której Rayonne – fanatyczni zwolennicy Integracji – polują na pozostałych ludzi, by poddać ich przymusowej robotyzacji. Główny bohater gry, Romer Shoal, jest jednym z buntowników, którzy nie akceptują poglądów Rayonne. Choć sam już nie jest człowiekiem, to on i jego towarzysze staną przeciwko Rayonne w walce, w której stawką będzie ich człowieczeństwo.

Znacznie mniej dowiedzieliśmy się na temat rozgrywki. Disintegration zaoferuje kampanię fabularną z prawdziwego zdarzenia, w ramach której poprowadzimy oddział Romera w walce z siłami Rayonne. Nie zabraknie, rzecz jasna, zabawy wieloosobowej w postaci trzech trybów rozgrywki opartych na drużynowych starciach. Te mają wymagać ścisłej koordynacji między sojusznikami, jak również wykorzystania unikalnych zdolności i ekwipunku postaci oraz niszczycielskiego uzbrojenia pojazdu zwanego Gravcycles. Na razie nie zaprezentowano rozgrywki, co zapewne wynika z wczesnego etapu prac nad grą. Niemniej zapowiedziano testy alfa, które mają się odbyć w bliżej nieokreślonej przyszłości. Disintegration zadebiutuje w przyszłym roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Disintegration dołącza do listy tytułów zaplanowanych na przyszły rok. - Disintegration - nowa gra twórcy Halo z pierwszym zwiastunem - wiadomość - 2019-08-19
Disintegration dołącza do listy tytułów zaplanowanych na przyszły rok.