Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS4SwitchXONE
Okładka Railway Empire (PC)

Railway Empire

Railway Empire: Nintendo Switch Edition

Strategia ekonomiczna opracowana przez doświadczony zespół Gaming Minds. W Railway Empire gracz wciela się we właściciela firmy kolejowej. Zadaniem, jakie na niego czeka, jest przejęcie kontroli nad całym rynkiem i przekształcenie prowadzonej działalności w prawdziwe imperium.

Strategiczne | ekonomiczne | pociągi | transport

Okładka Railway Empire (PC)

wydawca: Kalypso Media

wydawca PL: CDP

data premiery gry:

26sty2018

PC XONE PS4

19cze2020

Switch

Railway Empire to strategia ekonomiczna. Produkcję opracowało doświadczone w tym gatunku studio Gaming Minds, czyli zespół, który ma na koncie takie tytuły jak Patrician IV czy Grand Ages: Medieval.

Fabuła

Akcja Railway Empire osadzona została na terytorium Stanów Zjednoczonych, a punktem startowym jest początek 1830 roku. Naszym zadaniem jest stworzenie kolejowego imperium i wygryzienie z rynku konkurencji. Rozgrywka toczy się w trakcie długiego przedziału czasowego, pozwalając nam na zabawę również w XX wieku.

Mechanika

Railway Empire to klasycznie zrealizowana strategia ekonomiczna, więc cała zabawa obraca się wokół rozwijania firmy i zarządzania biznesem, przy odpowiednim bilansowaniu przychodów z wydatkami. Do naszych obowiązków należy konstrukcja torów, kupowanie i ulepszanie pociągów oraz organizowanie transportu ludzi i dóbr. Konieczne jest także inwestowanie w stacje kolejowe, budynki zajmujące się naprawami, fabryki, a nawet atrakcje turystyczne dla pasażerów.

W grze znajdziemy ponad czterdzieści typów pociągów, a podczas zabawy korzystamy z ponad trzystu różnorodnych technologii, podzielonych na pięć okresów historycznych. Wraz z rozwojem poziomu technologicznego amerykańskiego społeczeństwa zmieniają się więc warunki na rynku, wymuszając adaptację do nowych elementów biznesowej rzeczywistości.

Rozgrywkę urozmaica konkurencja sterowana przez sztuczną inteligencję. Gra pozwala na zabawę z maksymalnie trzema innymi firmami, choć mniej doświadczeni gracze mogą ustawić dla siebie tylko jednego lub dwóch rywali. Walka o pozycję na rynku nie ogranicza się tylko do czysto biznesowych zagrywek. Możliwe jest również sabotowanie działań innych przedsiębiorstw za pomocą bandytów i szpiegów.

Tryby gry

Wszystkim tym możemy się bawić w kampanii, samodzielnych scenariuszach oferujących konkretne wyzwania lub w trybie swobodnym, pozwalającym na rozbudowę biznesu bez żadnych narzucanych odgórnie zadań.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 93 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,2 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 144,90 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Klasyfikacja PEGI Railway Empire

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Railway Empire

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-750 2.6 GHz / AMD Phenom II X4 3.2 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 460 / Radeon HD 5870 lub lepsza
 • 7 GB HDD
 • Windows 7/8.1/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-2400S 2.5 GHz / AMD FX-4100 3.6 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 680 / Radeon HD 7970 lub lepsza
 • 7 GB HDD
 • Windows 7/8.1/10 64-bit
Railway Empire od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]
Railway Empire od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]

wiadomość10 września 2020

Dziś o godzinie 17:00 czasu polskiego na platformie Epic Games Store udostępnione za darmo zostaną dwie kolejne gry – Railway Empire oraz Where The Water Tastes Like Wine. Produkcje będzie można przypisać do swojego konta do 17 września.

Railway Empire - zapowiedziano strategię ekonomiczną od autorów Patrician IV
Railway Empire - zapowiedziano strategię ekonomiczną od autorów Patrician IV

wiadomość24 lutego 2017

Studio Gaming Minds i firma Kalypso Media zapowiedziały grę Railway Empire. Będzie to strategia ekonomiczna, w której zajmiemy się rozbudową sieci połączeń kolejowych w Stanach Zjednoczonych w XIX i XX wieku.

PC
XONE
PS4
Switch