Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2022, 20:27

Nadjeżdża sequel urokliwej strategii o budowie kolei; trafi do Game Passa

Kalypso Media zapowiedziało kolejową strategię Railway Empire 2. Tytuł zadebiutuje w przyszłym roku na PC oraz konsolach PS5, Xbox Series X|S i Nintendo Switch. Produkcja ma również trafić do biblioteki Xbox Game Pass.

Firma Kalypso Media zapowiedziała kontynuację popularnej strategii kolejowej z 2018 roku – Railway Empire. Sequel ma być ulepszoną wersją swojej poprzedniczki. Tytuł trafi na PC oraz konsole PS5, Xbox Series X|S i Nintendo Switch w przyszłym roku. Co równie ważne, gra ma się znajdować od premiery w ofercie usługi Game Pass.

Z okazji zapowiedzi Railway Empire 2 opublikowany został krótki trailer. Prezentuje on jedynie malownicze ujęcia pociągów. Całość możecie obejrzeć poniżej.

Railway Empire 2 ma rozwinąć formę, którą znamy z poprzedniej gry. Ponownie więc wcielimy się w żyjącego na początku XIX wieku przedsiębiorcę, który zakłada własną firmę kolejową. Na przestrzeni lat będziemy stopniowo rozwijać swoje imperium i otwierać kolejne linie. Strategia ma oferować jednak szereg nowych elementów. Cechy gry:

  1. dwie duże mapy obejmujące teren Europy i Stanów Zjednoczonych;
  2. szereg mniejszych, bardziej szczegółowych map, które skupią się na konkretnych regionach;
  3. pięć kampanii oraz czternaście scenariuszy;
  4. tryb gry dowolnej, który umożliwi swobodne dostosowywanie poziomu trudności;
  5. ulepszona i zarazem przystępniejsza dla gracza mechanika budowania torów. Sygnały znajdujące się na poszczególnych odcinkach trasy będą mogły być automatycznie rozstawione;
  6. zwiększenie liczby dostępnych torów na mostach do czterech oraz peronów na stacjach do ośmiu;
  7. sześć różnych postaci, w które możemy się wcielić.

Tutaj kupisz PC Game Pass

  1. Kalypso Media – oficjalna strona

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry. Z tą pasją postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu dla szerszej publiki. Z Gry-Online.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańczy specjalista od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi też oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi.

więcej