Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 22 sierpnia 2022, 19:39

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

George R. R. Martin walczył o zdecydowanie więcej sezonów Gry o tron

Na platformie HBO Max właśnie zadebiutował pierwszy odcinek prequela Gry o tron - Rodu smoka. Z tej okazji autor materiału źródłowego obu tytułów, George R.R. Martin, wrócił pamięcią do oryginalnej serii HBO. Według pisarza, Gra o tron powinna trwać znacznie dłużej. .

Fot.: Gra o Tron, David Benioff, D.B. Weiss, HBO, 2019.

A więc stało się. Długo wyczekiwana produkcja z uniwersum Gry o tron w końcu pojawiła w bibliotece serwisu HBO Max. Ród Smoka – bo o nim mowa – to prequel oryginalnej serii zapoczątkowanej w 2011 roku. Debiut nowej historii o mieszkańcach kontynentu Westeros to doskonały moment na przybliżenie fanom zakulisowych ciekawostek z tworzenia obu ekranizacji. A kto może zrobić to lepiej niż sam autor?

HBO Max kupisz tutaj

W ostatnim wywiadzie dla The Wall Street Journal George R.R. Martin opowiadał o procesie przenoszenia jego prozy na ekran. Choć Gra o tron była wielkim hitem stacji HBO, zdobywając masę nagród, uznanie krytyków i serca widowni, współtwórcy serii David Benioff i D.B. Weiss zdecydowali się zakończyć produkcję po ośmiu sezonach. Co ciekawe, pisarz otwarcie przyznał, że starał się wymóc na showrunnerach przedłużenie serialu o kolejne sezony, dzięki czemu scenarzyści uniknęliby skracania oryginalnych wątków.

Mówiłem, że to musi trwać przynajmniej 10 sezonów, a może nawet 12-13. Przegrałem tę bitwę – zdradził.

Twórcy serialu (lub władze stacji HBO) zignorowali jednak rady autora uniwersum. Martin nie omieszkał wspomnieć w wywiadzie o tym, że w zasadzie przy kolejnych sezonach Gry o tron nie miał nic do powiedzenia. Wydarzenia z serii wykraczały poza fabułę ustaloną przez książki, które do tej pory opublikował.

Nie brałem udziału w późniejszych sezonach, poza, oczywiście, stworzeniem całego świata, fabuły i wszystkich postaci. Większy wpływ mam chyba teraz [przy pracy nad Rodem smoka] niż miałem przy oryginalnym serialu – dodał pisarz.

Chociaż samo zakończenie Gry o tron nastąpiło w mało satysfakcjonujący dla wielu widzów sposób, jej uniwersum nadal trwa. Miejmy nadzieję, że twórcy wyciągnęli wnioski z błędu popełnionego przy finałowych sezonach oryginału i Ród smoka będzie godną ekranizacją prozy George’a R.R. Martina.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej