Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2022, 19:24

Wiemy, kiedy polski hit Medieval Dynasty uraduje też konsolowców

Poznaliśmy datę konsolowej premiery polskiego Medieval Dynasty. Produkcja trafi na PS5 i Xboksa Series X|S jesienią tego roku.

Polskie studio Render Cube nie ustaje w rozwoju Medieval Dynasty. Jak już wcześniej zapowiadano, produkcja trafi na konsole. Teraz poznaliśmy docelowe platformy oraz datę premiery portów. Jak się okazuje, tytuł trafi 6 października tego roku na PlayStation 5 i Xboksa Series X|S.

Warto mieć na uwadze, że wersje konsolowe są częścią planów rozwoju gry na 2022 i 2023 rok ogłoszonych parę miesięcy temu. W przyszłości do Medieval Dynasty zawita również aktualizacja ze zbrojami, tarczami i herbami. Oprócz tego dodana zostanie sieciowa kooperacja. Na ten moment jednak nie są jeszcze znane szczegóły tych nowości.

Medieval Dynasty dostępne jest na PC w pełnej wersji prawie od roku (po dwunastu miesiącach wczesnego dostępu). To mieszanka RPG, survivalu i symulatora życia osadzona w średniowieczu. Podczas przygody wcielamy się w chłopa, który zakłada własną osadę. Eksplorujemy otwarty świat i zbieramy surowce, które pomogą nam ją rozwinąć. Ponadto z czasem będziemy musieli zadbać również o gospodarkę oraz o samopoczucie i dobrobyt poddanych.

  1. Recenzja Medieval Dynasty - survival RPG dla cierpliwych
  2. Medieval Dynasty - poradnik do gry

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry. Z tą pasją postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu dla szerszej publiki. Z Gry-Online.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańczy specjalista od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi też oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi.

więcej