Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS5XSXSwitchPS4
Okładka Railway Empire 2 (PC)
OkładkaRailway Empire 2 (PC)

Railway Empire 2

Railway Empire 2 to kontynuacja ciepło przyjętej strategii ekonomicznej z 2018 roku. W grze ponownie rozwijamy własną firmę specjalizującą się w transporcie kolejowym. Za powstanie gry odpowiadają Gaming Minds Sudios oraz Kalypso Media.

Strategiczne | ekonomiczne | pociągi | transport | Xbox Game Pass | Find Your Next Game

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Railway Empire 2 Premiera

producent: Gaming Minds Studios wydawca: Kalypso Media

Railway Empire 2 to kontynuacja ciepło przyjętej strategii ekonomicznej z 2018 roku. Za opracowanie tytułu odpowiada Gaming Minds Studios. Wydaniem zajęło się natomiast Kalypso Media.

Mechanika

Pod względem mechanik rozgrywki Railway Empire 2 nie różni się od swojej poprzedniczki. Ponownie mamy więc do czynienia z klasyczną strategią ekonomiczną. Podczas zabawy wcielamy się w jedną z sześciu postaci i rozwijamy własną firmę specjalizującą się w transporcie kolejowym. Naszym zadaniem jest budowanie torów i infrastruktury z nią związanej (m.in. w stacji czy punktów naprawy maszyn), kupowanie składów pasażerskich i towarowych oraz szykowanie dla nich rozkładów jazdy.

Produkcja umożliwia nam zabawę na dwóch dużych mapach obejmujących teren Europy i Stanów Zjednoczonych. Dodatkowo twórcy przygotowali również szereg mniejszych i bardziej szczegółowych plansz obejmujących konkretne regiony obu kontynentów.

Railway Empire 2 doczekało się kliku usprawnień w stosunku do poprzedniczki. Mechanika budowania torów została ulepszona w taki sposób, by była ona przystępniejsza dla gracza. Zwiększono również liczby dostępnych torów na mostach do czterech oraz peronów na stacjach do ośmiu.

Tryby gry

Railway Empire 2 oferuje szereg różnych wariantów rozgrywki. Twórcy przygotowali dla nas pięć kampanii oraz czternaście scenariuszy. Dodatkowo w grze pojawia się tryb swobodny, który umożliwia własnoręcznie dostosowanie poziomu trudności.

Ostatnia modyfikacja 3 lutego 2023

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Railway Empire 2: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
XSX
PS5
Switch
PS4