Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 maja 2023, 20:06

Premiera Railway Empire 2 - sequela udanej strategii ekonomicznej o transporcie kolejowym [Aktualizacja]

Dziś debiutuje Railway Empire 2 – miłośnicy kolejnictwa i strategii ekonomicznych będą mogli sprawdzić się jako przewoźnicy kolejowi i zbudować własne transportowe imperium.

Źródło fot. Gaming Minds Studios
i

Aktualizacja: Gra jest już dostępna.

Dziś premiera Railway Empire 2 – sequela strategii ekonomicznej z 2018 r., w którym budujemy i rozwijamy własną firmę kolejową. Część pierwsza została ciepło przyjęta przez graczy, można więc oczekiwać, że „dwójka” również dostarczy masy dobrej zabawy. Za produkcję odpowiada Gaming Minds Studios, a wydawcą jest firma Kalypso Media.

 • Osoby, które nie chcą kupować przysłowiowego kota w worku, zapewne ucieszy fakt, że gra jest już dostępna w ramach abonamentu Xbox i PC Game Pass.
 • Tytuł można już także kupić w PlayStation Store w dwóch wersjach: zwyczajnej (219 zł) oraz Deluxe (259 zł).
 • Jeśli ktoś zamierza nabyć grę na konsolach Microsoftu, może to zrobić obecnie w obniżonej cenie: 206,99 zł za wersję podstawową (zamiast 229,99 zł) i 249,74 zł za wersję Deluxe (zamiast 277,49 zł)
 • Posiadacze Steama na możliwość zakupu gry muszą poczekać do godz. 19:00, kiedy to dobiegnie końca okres przedsprzedaży z 10-procentową zniżką: 197,99 zł za wersję podstawową (zamiast 219,99 zł) i 233,99 zł za wersję Deluxe (zamiast 259,99 zł).
 • Niektórych rozczarować może fakt, że Railway Empire 2 nie posiada polskiej wersji językowej.

W trakcie zabawy wcielamy się w jedną z dostępnych postaci, a naszym zadaniem jest rozwijanie infrastruktury kolejowej. Gra udostępnia nam dwie duże mapy obejmujące obszary Europy i Stanów Zjednoczonych. Jako przedsiębiorcy kolejowi musimy czuwać nad budową torów, konserwacją maszyn, rozbudowywaniem stacji, a także przygotowywaniem rozkładu jazdy.

Poniżej podajemy pecetowe wymagania Railway Empire 2:

Railway Empire 2 – minimalne wymagania PC

 1. Procesor: Intel i5-3450 / AMD Ryzen 3 1200 lub lepszy
 2. Pamięć: 8 GB RAM
 3. Karta graficzna: 4 GB VRAM – Nvidia GTX 780 / Radeon RX 480 lub lepsza
 4. DirectX: wersja 11
 5. Miejsce na dysku: 40 GB dostępnej przestrzeni

Railway Empire 2 – zalecane wymagania PC

 1. Procesor: Intel i7-9700 / AMD Ryzen 7 2700 lub lepszy
 2. Pamięć: 16 GB RAM
 3. Karta graficzna: 8 GB VRAM – Nvidia GTX 1070 / Radeon RX 5700
 4. DirectX: wersja 11
 5. Miejsce na dysku: 40 GB dostępnej przestrzeni

Railway Empire 2 debiutuje dziś na PC, PS4, PS5, XOne oraz XSX/S. W tym roku czeka nas jeszcze premiera na Nintendo Switch.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Michał Ciężadlik

Michał Ciężadlik

Półprofesjonalny muzyk, którego zajawka zaczęła się w dzieciństwie i żyje do tej pory. Za dzieciaka myślał, że zostanie gwiazdą rocka (i po dziś dzień ma niewielką nadzieję, że to się spełni). Był w kilku zespołach w okresie liceum i studiów, ale z żadnym nie odniósł sukcesów, lecz po części żyje z muzyki – niestety, grając do kotleta i na weselach. Studiuje dziennikarstwo i swoje pierwsze kroki stawiał w radiu, lecz nie zagrzał tam długo miejsca, wolał poszukać czegoś innego. Imał się różnych zawodów, często zupełnie niezwiązanych z zawodem; przez kilka lat był nawet barmanem. Do Gry-Online.pl trafił w grudniu 2020 roku i od tamtej pory jest lojalnym padawanem Newsroomu, chociaż współpracował również z Friendly Fire, gdzie zajmował się TikTokiem. W grach obecnie preferuje multi nad singla; w CS:GO spędził łącznie ponad 1100h, w League of Legends prawdopodobnie drugie tyle, chociaż dobrą grą singlową również nie pogardzi.

więcej