Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 maja 2023, 20:11

Kapka gameplayu i Prince of Persia na drugim nowym trailerze AC Mirage; gra ominie Steam

Wystartowały preordery Assassin's Creed: Mirage. Ubisoft zachęca do zakupu droższej Edycji Deluxe gry, która zawiera przedmioty i skórki inspirowane serią Prince of Persia. Zaprezentowano je na nowym trailerze.

Źródło fot. Ubisoft.
i

W listopadzie 2022 roku informowaliśmy Was o zawartości edycji kolekcjonerskiej Assassin’s Creed: Mirage. Część składających się na nią atrakcji otrzymają również osoby, które skuszą się na Edycję Deluxe gry Ubisoftu. Będą to:

 1. 6-elementowy zestaw inspirowany serią Prince of Persia – zawiera on piaskowe skórki dla wierzchowca i orła, piaskowe odzienie dla Basima, klepsydrę czasu (talizman), miecz piasków oraz sztylet czasu (…a może jeszcze coś – patrz niżej);
 2. 78-stronicowy cyfrowy artbook;
 3. cyfrowy soundtrack (wybrane utwory).

Całość zaprezentowano na poniższym trailerze. Co istotne, zawiera on także odrobinę gameplayu. Jeśli więc czujecie niedosyt po wczorajszym zwiastunie rozgrywki, możecie choć trochę zaspokoić swój apetyt.

Assassin’s Creed: Mirage – cena

Warto dodać, że znana jest już cena gry. Podstawowa wersja Assassin’s Creed: Mirage kosztuje:

 1. 199,90 zł w Ubisoft Store (PC);
 2. 199,90 zł w Epic Games Store (PC);
 3. 229,90 zł w PS Store (PS4 i PS5)

W MS Store – z jakiegoś powodu – nie da się na razie zamówić gry. Ponadto nie jest ona dostępna na Steamie. Niewykluczone, że tytuł trafi na platformę firmy Valve z opóźnieniem, tak jak wszystkie relatywnie nowe produkcje Ubisoftu (The Settlers: New Allies również jeszcze się na niej nie ukazało).

Warto także dodać, że do każdego zamówienia przedpremierowego zostanie dołączone DLC, oferujące dodatkowe zadanie w grze – The Forty Thieves (dosł. Czterdziestu złodziei, choć nazwa questa – w odniesieniu do baśni o Ali Babie – może zostać przetłumaczona jako Czterdziestu rozbójników).

Jeśli zaś chodzi o opisaną wyżej Edycję Deluxe, kosztuje ona:

 1. 249,90 zł w Ubisoft Store (PC);
 2. 249,90 zł w Epic Games Store (PC);
 3. 279,90 zł w PS Store (PS4 i PS5).

Co ciekawe, w opisie Edycji Deluxe dostępnej w sklepie Sony możemy przeczytać, że zawiera ona – oprócz wymienionych już elementów – pakiet mentora oraz trzy dodatkowe pakiety kosmetyczne. Trudno stwierdzić, czy jest to błąd, czy może gracze PlayStation, którzy zdecydują się na zakup tej wersji Assassin’s Creed: Mirage, mają otrzymać więcej cyfrowych fantów (choć raczej to pierwsze).

Kapka gameplayu i Prince of Persia na drugim nowym trailerze AC Mirage; gra ominie Steam - ilustracja #1
Źródło: PS Store.

Dla przypomnienia dodam, że premierę gry zaplanowano na 12 października 2023 roku. Tytuł ukaże się na PC, PS4, PS5, XOne i XSX/S. Jak wszystkie produkcje Francuzów, będzie także dostępny w usłudze Ubisoft+ na PC i Xboxach – miesięczny dostęp do niej kosztuje 59,90 zł.

 1. Cieszę, że Assassin's Creed Mirage wraca do korzeni, bo Valhalla była męcząca
 2. Oficjalna strona internetowa gry Assassin’s Creed: Mirage

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej