Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka The Settlers (PC)

The Settlers PC

The Settlers 8 | The Settlers VIII

Ósma część serii ekonomicznych gier strategicznych, w których przejmujemy kontrolę nad tytułowymi osadnikami. The Settlers łączy rozwiązania znane z poprzednich odsłon cyklu z zupełnie nowymi elementami rozgrywki.

Strategiczne | fantasy | ekonomiczne | RTS | średniowiecze | kooperacja | Find Your Next Game

PC Windows
Okładka The Settlers (PC)

producent: Ubisoft Blue Byte

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Ubisoft GmbH

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

data nieogłoszona

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Settlers to tytuł ósmej odsłony kultowego cyklu gier strategicznych, który narodził się w 1993 roku; produkcja jest jednocześnie rebootem. Gra została opracowana przez sprawujące pieczę nad rozwojem serii niemieckie studio Blue Byte. Ten sam zespół od 2006 roku opiekuje się również marką Anno.

Fabuła

The Settlers opowiada o osadnikach, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny, nawiedzonej przez potężne trzęsienie ziemi. Zadaniem naszych podopiecznych jest nie tylko znalezienie nowego domu, lecz także odkrycie pradawnej tajemnicy mającej odmienić ich życie.

Mechanika

The Settlers łączy rozwiązania znane z poprzednich odsłon cyklu z zupełnie nowymi elementami rozgrywki. Naszym nadrzędnym celem jest zapewnienie jak najlepszego bytu mieszkańcom wznoszonych przez nas osad. Możemy to osiągnąć, dbając o ich zaplecze militarne oraz przede wszystkim – ekonomiczne. Nowością w serii jest konieczność motywowania do pracy naszych podopiecznych oraz zapewnienia im odpowiedniego pożywienia.

Gra daje także możliwość wpływania na sytuację polityczną w innych osadach poprzez wyzywanie konkurencyjnych dowódców na walki na arenie. Jeśli nasz czempion zwycięży, podkopie tym samym pozycję pokonanego władcy, co z kolei może w ostateczności doprowadzić do rozruchów oraz obalenia wodza – którego miejsce może zająć sam gracz.

Tryby gry

Filarem gry The Settlers jest kampania fabularna, którą można rozegrać w pojedynkę lub w trybie współpracy. Jej uzupełnieniem są opcjonalne misje poboczne oraz multiplayerowe potyczki PvP.

Kwestie techniczne

The Settlers posiada trójwymiarową grafikę utrzymaną w ciepłej, kolorowej stylistyce. W trakcie zabawy gracze mogą podglądać codzienne życie mieszkańców, obserwować kolejne etapy produkcji wyposażenia czy wreszcie przyglądać się z bliska dobrom wytwarzanym przez osadników i wznoszonym przez nich budowlom. Produkcja korzysta z technologii Snowdrop Engine, która napędza między innymi serię Tom Clancy’s The Division.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 5.4 / 10 na podstawie 403 głosów czytelników.

Gry podobne do The Settlers

Wymagania wiekowe The Settlers

12+

Widzieliśmy The Settlers – ta reanimacja może się udać
Widzieliśmy The Settlers – ta reanimacja może się udać

Przed premierą 22 sierpnia 2018, 16:29

Targi gamescom ledwo się zaczęły, a Ubisoft już odpalił prawdziwe fajerwerki – oto po ośmiu latach od premiery ostatniej pełnoprawnej części The Settlers seria nagle wróciła do życia. Trudno się więc dziwić miłośnikom marki, którzy na zapowiedź ósmej odsłony zareagowali w większości optymistycznie. Ale zwiastuny zwiastunami – a jak wygląda prawdziwe oblicze nowego dzieła studia Blue Byte? W Kolonii miałem okazję obejrzeć jego rozbudowany pokaz i mogę zapewnić, że choć nie wyszedłem z niego ze szczęką zwisającą do kolan, kolejne The Settlers zapowiada się co najmniej w porządku.