Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka The Settlers (PC)

The Settlers PC

The Settlers 8 | The Settlers VIII

Ósma część serii ekonomicznych gier strategicznych, w których przejmujemy kontrolę nad tytułowymi osadnikami. The Settlers łączy rozwiązania znane z poprzednich odsłon cyklu z zupełnie nowymi elementami rozgrywki.

Strategiczne | fantasy | ekonomiczne | RTS | średniowiecze | multiplayer | kooperacja

PC Windows
Okładka The Settlers (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2019

The Settlers to tytuł ósmej odsłony kultowego cyklu gier strategicznych, który narodził się w 1993 roku; produkcja jest jednocześnie rebootem. Gra została opracowana przez sprawujące pieczę nad rozwojem serii niemieckie studio Blue Byte. Ten sam zespół od 2006 roku opiekuje się również marką Anno.

Fabuła

The Settlers opowiada o osadnikach, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny, nawiedzonej przez potężne trzęsienie ziemi. Zadaniem naszych podopiecznych jest nie tylko znalezienie nowego domu, lecz także odkrycie pradawnej tajemnicy mającej odmienić ich życie.

Mechanika

The Settlers łączy rozwiązania znane z poprzednich odsłon cyklu z zupełnie nowymi elementami rozgrywki. Naszym nadrzędnym celem jest zapewnienie jak najlepszego bytu mieszkańcom wznoszonych przez nas osad. Możemy to osiągnąć, dbając o ich zaplecze militarne oraz przede wszystkim – ekonomiczne. Nowością w serii jest konieczność motywowania do pracy naszych podopiecznych oraz zapewnienia im odpowiedniego pożywienia.

Gra daje także możliwość wpływania na sytuację polityczną w innych osadach poprzez wyzywanie konkurencyjnych dowódców na walki na arenie. Jeśli nasz czempion zwycięży, podkopie tym samym pozycję pokonanego władcy, co z kolei może w ostateczności doprowadzić do rozruchów oraz obalenia wodza – którego miejsce może zająć sam gracz.

Tryby gry

Filarem gry The Settlers jest kampania fabularna, którą można rozegrać w pojedynkę lub w trybie współpracy. Jej uzupełnieniem są opcjonalne misje poboczne oraz multiplayerowe potyczki PvP.

Kwestie techniczne

The Settlers posiada trójwymiarową grafikę utrzymaną w ciepłej, kolorowej stylistyce. W trakcie zabawy gracze mogą podglądać codzienne życie mieszkańców, obserwować kolejne etapy produkcji wyposażenia czy wreszcie przyglądać się z bliska dobrom wytwarzanym przez osadników i wznoszonym przez nich budowlom. Produkcja korzysta z technologii Snowdrop Engine, która napędza między innymi serię Tom Clancy’s The Division.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 9.0 / 10 na podstawie 98 głosów czytelników.

Gry podobne do The Settlers

Wymagania wiekowe The Settlers

12+

Widzieliśmy The Settlers – ta reanimacja może się udać

Przed premierą 22 sierpnia 2018, 16:29

Wyjątkowo podoba mi się ten bardziej cwany sposób poszerzania własnych terytoriów i mam szczerą nadzieję, że opcje politycznych podchodów nie skończą się tylko na tym. Jeśli ósme The Settlers zwiększyłoby rolę społecznych nastrojów, nadałoby to całej zabawie dodatkowy smaczek – ale obawiam się, że w tej części deweloperzy poprzestaną raczej na ograniczonej liczbie nowości.