Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka The Settlers (PC)
OkładkaThe Settlers (PC)

The Settlers PC

The Settlers 8 | The Settlers VIII

Ósma część serii ekonomicznych gier strategicznych, w których przejmujemy kontrolę nad tytułowymi osadnikami. The Settlers łączy rozwiązania znane z poprzednich odsłon cyklu z zupełnie nowymi elementami rozgrywki.

Strategiczne | fantasy | ekonomiczne | RTS | średniowiecze | sieciowe | kooperacja

The Settlers Premiera PC

data nieogłoszona

producent: Ubisoft Blue Byte wydawca: Ubisoft wydawca PL: Ubisoft GmbH Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do The Settlers

Northgard

Going Medieval

The Settlers IV

The Settlers to tytuł ósmej odsłony kultowego cyklu gier strategicznych, który narodził się w 1993 roku; produkcja jest jednocześnie rebootem. Gra została opracowana przez sprawujące pieczę nad rozwojem serii niemieckie studio Blue Byte. Ten sam zespół od 2006 roku opiekuje się również marką Anno.

Mechanika

The Settlers to powrót do sprawdzonych rozwiązań z trzeciej i czwartej odsłony serii. Wcielamy się w przywódcę jednej z trzech frakcji (Elari, Maru oraz Jorn), a naszym nadrzędnym celem jest jak najlepsza rozbudowa osady i walka z otaczającymi nas wrogimi plemionami. Sukces osiągniemy, dbając o zaplecze militarne oraz przede wszystkim – ekonomiczne. Pomagają nam w tym tzw. landmarki, czyli specjalne miejsca na mapie – zajęcie ich zapewnia nam różne przydatne bonusy (np. po złożeniu w ofierze narzędzi otrzymamy kilka sztuk broni potrzebnej do rekrutacji wojaków).

Kluczowym czynnikiem, który decyduje o zwycięstwie lub porażce jest ekonomia. Musimy zadać o to, żeby nie zabrakło nam kluczowych surowców (np. kamienia, drewna czy rud żelaza). Ich produkcję możemy przyspieszyć za pomocą jedzenia – dostarczenie go do odpowiedniego zakładu ucieszy naszych osadników i sprawi, że będą pracować bardziej wydajnie.

Ważną rolę w grze odegrają jednostki inżynierów, którymi możemy ręcznie sterować, jak samo jak naszymi wojakami. To oni odkrywają złoża rudy, powiększają nasze terytorium czy też przynoszą do magazynu odkryte na mapie surowce pochodzące ze wspomnianych landmarków.

Tryby gry

Filarem gry The Settlers jest kampania fabularna. Jej uzupełnieniem są multiplayerowe potyczki PvP, a także starcia ze sztuczną inteligencją.

Kwestie techniczne

The Settlers posiada trójwymiarową grafikę utrzymaną w ciepłej, kolorowej stylistyce. W trakcie zabawy gracze mogą podglądać codzienne życie mieszkańców, obserwować kolejne etapy produkcji wyposażenia czy wreszcie przyglądać się z bliska dobrom wytwarzanym przez osadników i wznoszonym przez nich budowlom. Produkcja korzysta z technologii Snowdrop Engine, która napędza między innymi serię Tom Clancy’s The Division.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-8  

Oczekiwania czytelników: 5.0 / 10 na podstawie 521 głosów czytelników.

The Settlers cena w dniu premiery: 249,90 PLN

Wymagania wiekowe The Settlers: 12+