Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 marca 2022, 19:11

The Settlers ponownie opóźnione; data premiery nieznana

The Settlers zalicza kolejne opóźnienie. Gra Ubisoftu miała zadebiutować 17 marca. Nowa data premiery jest nieznana.

Przynoszę złe wieści dla fanów strategii ekonomicznych, którzy z niecierpliwością czekali na mające ukazać się 17 marca The Settlers. Dziś, na dwa tygodnie przed premierą, studio Ubisoft Blue Byte poinformowało, że tytuł zaliczy trzecią obsuwę. Jak dużą? Tego na razie nie wiemy.

Źródło: Facebook.

Przyczyna opóźnienia

Powodem kolejnego przesunięcia premiery mają być negatywne opinie osób, które wzięły udział w zamkniętych beta-testach gry. Deweloper przekonuje, że po zapoznaniu się z nimi zrozumiał, iż obecny stan produkcji rozmija się z wizją, która przyświecała jej stworzeniu. Co za tym idzie, tytuł nie sprostałby oczekiwaniom społeczności.

Co dalej z The Settlers?

Dodatkowy, bliżej niesprecyzowany czas ma zostać poświęcony na wprowadzenie niezbędnych poprawek i zwiększenie jakości gry. Więcej informacji – w tym nową datę premiery – mamy otrzymać w bliżej nieokreślonym terminie.

Chęć dopracowania The Settlers powinna, oczywiście, cieszyć. Zdumiewające wydaje się jednak to, że odwołana data premiery (o poprzednich obsuwach przeczytacie tutaj i tutaj) została ogłoszona 13 stycznia 2022 roku – po tym, jak przedstawiciele branżowych mediów mieli okazję przetestować grę. Ich opinie zostały zdominowane przez wątpliwości, co należało uznać za swego rodzaju znak ostrzegawczy.

Naszą zapowiedź – autorstwa Adama Zechentera – znajdziesz pod poniższym linkiem:

Mimo to ogłoszono nową datę premiery – jak się okazuje, tylko po to, by teraz ją odwołać. Miejmy nadzieję, że całe to zamieszanie wyjdzie grze na dobre i nie trafi ona do nieskończonego „deweloperskiego limbo”.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej