Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lipca 2020, 09:34

autor: Aquma

The Settlers opóźnione. Nie podano nowej daty premiery

Wydawca Ubisoft i deweloper Blue Byte poinformowali, że The Settlers – kolejna odsłona znanego cyklu strategicznego, która miała trafić na pecety w tym roku – nie ukaże się w planowanym terminie. Nowa data premiery na razie nie jest znana.

The Settlers opóźnione. Nie podano nowej daty premiery - ilustracja #1
Osadnicy nie powrócą w tym roku.

W SKRÓCIE:

  1. premiera kolejnej części cyklu The Settlers została odroczona;
  2. nie podano nowej daty – twórcy poinformują o niej w późniejszym terminie.

Firma Ubisoft poinformowała, że The Settlers – kolejna odsłona popularnego cyklu strategicznego, która powstaje w studiu Blue Byte – nie ukaże się w planowanym terminie. Gra została zapowiedziana dwa lata temu i miała trafić na rynek w tym roku (pierwotnie jej premiera była planowana na jesień 2019 r., ale w sierpniu ubiegłego roku doszło do pierwszej „obsuwy”). Deweloperzy przekazali, że potrzebują więcej czasu, by dopracować swoje dzieło. Niestety, nowa data premiery nie jest znana.

Ponieważ jakość jest naszym głównym priorytetem, chcemy poświęcić tej kwestii odpowiednią ilość czasu. Dlatego też musieliśmy podjąć trudną decyzję o bezterminowym odroczeniu wydania gry. Dodatkowy czas zostanie wykorzystany na ustosunkowanie się do waszych opinii i dostarczenie najlepszej możliwej produkcji z serii The Settlers. Chociaż nie możemy jeszcze podać nowej daty premiery, bądźcie spokojni, będziemy Was informować na bieżąco za pośrednictwem The Settlers Alliance (strona społeczności – przyp. red.) i innych naszych kanałów informacyjnych, jak tylko będziemy mogli przekazać nowe wieści.

Sytuacja jest nieco niepokojąca – to w końcu już drugie przesunięcie premiery, a w dodatku tym razem nie wiemy nawet, jak dużo czasu potrzebują twórcy. Warto jednak pamiętać, że ten rok jest dość szczególny i sytuacja związana z pandemią koronawirusa zmusiła wiele firm do zmiany planów. Pozostaje mieć nadzieję, że deweloperzy poradzą sobie z wszystkimi wyzwaniami i produkcja okaże się udaną odsłoną serii.

Przypominamy, że The Settlers zmierza wyłącznie na pecety. Gra ma oferować rozgrywkę, która będzie przemawiała do wieloletnich fanów cyklu, ale twórcy chcą wzbogacić znaną formułę o nowe rozwiązania i pomysły – mowa m.in. o mechanice jedzenia. W produkcję zagramy samotnie albo ze znajomymi – w ramach sieciowego trybu kooperacyjnego.

  1. The Settlers – strona oficjalna
  2. The Settlers Alliance – strona społeczności
  3. Widzieliśmy The Settlers – ta reanimacja może się udać
  4. Czekaliście na The Settlers w starym stylu? No cóż, nie tym razem