Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDPCiOS
Okładka Sid Meier's Railroads! (PC)
OkładkaSid Meier's Railroads! (PC)

Sid Meier's Railroads!

Sid Meier’s Railroads! to gra ekonomiczna przygotowana przez studio Firaxis Games, którą można uznać za naturalną spadkobierczynię legendarnej serii Railroad Tycoon, zapoczątkowanej w 1990 roku (również przez Sida Meiera).

Strategiczne | ekonomiczne | pociągi | transport

Sid Meier's Railroads! Premiera

17paź2006

PC

5kwi2023

AND iOS

producent: Firaxis Games wydawca: 2K Games wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Gry podobne do Sid Meier's Railroads!

Railway Empire 2

Railroad Tycoon 3

Railroad Tycoon II

Sid Meier’s Railroads! to gra ekonomiczna przygotowana przez studio Firaxis Games, którą można uznać za naturalną spadkobierczynię legendarnej serii Railroad Tycoon, zapoczątkowanej w 1990 roku (również przez Sida Meiera). Pod względem koncepcji, program ten nie odbiega od pozostałych odsłon cyklu – naszym zadaniem będzie stworzenie firmy transportowej, w której pierwsze skrzypce gra kolej.

Sid Meier’s Railroads! kontynuuje tradycję swoich poprzedników stawiając na niezwykle prosty w obsłudze system rozbudowy infrastruktury kolejowej, który ucieszy przede wszystkim nowicjuszy. Mosty, tunele, zwrotnice, a nawet stacje kolejowe – konstrukcja wszystkich tych obiektów odbywa się automatycznie kiedy program uzna, że są one potrzebne. Oprócz układania torów, gracz skoncentruje się również na tworzeniu pociągów, ustalaniu ich składów oraz wyznaczaniu celu podróży. Program oferuje ponad trzydzieści lokomotyw, począwszy od prymitywnych maszyn parowych, poprzez spalinowe, na elektrycznych skończywszy. Na przewóz czeka dwadzieścia zróżnicowanych surowców, które produkowane są przez liczne zakłady przemysłowe (od tartaków po fabryki broni).

Oczywiście samo układanie torów i przyglądanie się pociągom byłoby straszliwie nudne, dlatego też autorzy postanowili zaimplementować najbardziej zaawansowany model ekonomiczny, jaki kiedykolwiek pojawił się w grze tego typu. Rynek śledzący popyt i podaż towarów, to tylko część atrakcji. Siłą programu są przede wszystkim liczne zdarzenia losowe, które mogą doprowadzić do gwałtownych zmian koniunktury, a co za tym idzie do wyników finansowych osiąganych przez wszystkie rywalizujące przedsiębiorstwa.

Sid Meier’s Railroads! posiada olbrzymi potencjał w kwestii projektowania dodatków. Graczom został udostępniony edytor map, scenariuszy, a także narzędzia pozwalające na stworzenie wymarzonej lokomotywy. W tym ostatnim przypadku mamy bardzo szerokie pole manewru – zaprojektować można bowiem wszystko, nie tylko wygląd zewnętrzny maszyny, ale również jej parametry techniczne.

Gra oferuje rozbudowany wariant rozgrywki jednoosobowej. Oprócz tradycyjnej „piaskownicy”, gdzie możemy tworzyć swoje imperium bez żadnych ograniczeń, autorzy pokusili się też o wymagające scenariusze, gdzie staniemy naprzeciwko żywym legendom transportu kolejowego, np. Corneliusa Vanderbilta czy J.P. Morgana. Jeśli znudzą nam się samotne wyzwania, zawsze możemy skorzystać z opcji multiplayer. Bawić się można tutaj na dwa sposoby: w kooperacji lub przeciwko sobie.

Ostatnia modyfikacja 21 listopada 2014

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 380 głosów czytelników.

Sid Meier's Railroads! cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Sid Meier's Railroads!

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Sid Meier's Railroads! Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.4 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 64MB (GeForce 3 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows 2000/XP
PC
AND
iOS