Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Train Fever (PC)

Train Fever PC

Opracowana przez debiutujące szwajcarskie studio Urban Games strategia ekonomiczna, będąca duchową kontynuacją popularnej serii Transport Tycoon. Rozgrywka w Train Fever skupia się na rozwoju infrastruktury kolejowej i drogowej.

Strategiczne | ekonomiczne | pociągi | widok izometryczny | elementy RPG | transport

PC Windows
Okładka Train Fever (PC)

Polskie napisy

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

4września2014

28listopada2014

pudełko PL

Train Fever to skoncentrowana na rozwoju infrastruktury transportowej, symulacyjna gra ekonomiczna z elementami RPG, będąca duchowym spadkobiercą legendarnego cyklu Transport Tycoon. Tytuł jest debiutanckim projektem szwajcarskiego studia Urban Games, a jego produkcja wsparta została udaną kampanią crowdfundingową w serwisie Gambitious.

Akcja gry przenosi nas do roku 1850 i okresu znakomitej koniunktury dla rozwoju infrastruktury drogowej oraz kolejowej. Wcielamy się w jednego z czterech początkujących managerów firmy transportowej, a naszym zadaniem będzie rozbudowa sieci kolei i stacji kolejowych, oraz zakup i zarządzanie flotą pojazdów – począwszy od prymitywnych wozów zaprzęgowych, poprzez pierwsze tramwaje, autobusy i ciężarówki, na szerokiej gamie lokomotyw i wagonów kolejowych skończywszy. Dzięki naszemu zaangażowaniu będziemy mogli sprostać potrzebom obywateli i aktywnie przyczynić się do rozwoju gospodarczego kolejnych miast. Wszystko to oczywiście z zachowaniem odpowiedniego kontekstu historycznego.

Mechanika rozgrywki czerpie garściami z klasyki gatunku, choć całość podana została w nowoczesnej formie i wsparta szeregiem innowacyjnych rozwiązań. Miasta i budynki generowane są proceduralnie, a zabudowa rozrasta się w sposób dynamiczny w zależności od naszych poczynań w grze. Autorzy wprowadzili też do zabawy elementy RPG, które pozwolą graczom jeszcze lepiej identyfikować się z kontrolowanym bohaterem. Podczas rozgrywki nasza postać zdobywa kolejne osiągnięcia i zyskuje punkty doświadczenia, by przy ich pomocy rozwijać swoje indywidualne zdolności. Wpływają one na szereg istotnych parametrów rozgrywki, takich jak dostęp do infrastruktury i rynku pojazdów czy też zaawansowanych statystyk i wskaźników wydajności.

Twórcy Train Fever położyli spory nacisk na wysoki poziom oprawy swojej produkcji. Gra powstała na autorskim silniku, który oferuje szczegółową grafikę 3D oraz płynny zoom. Tytuł nie korzysta też z typowej dla gier ekonomicznych siatki, pozwalając na prowadzenie dróg i torów pod dowolnym kątem. Dodatkowo, autorzy odwzorowali imponującą ilość rzeczywistych pojazdów, stanowiących swoisty przegląd przez ponad 150 lat historii transportu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 7.4 / 10 na podstawie 174 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 9.6 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Train Fever

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Train Fever

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 1.6 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza), Windows XP/Vista/7/8

Wieści ze świata (Teenage Mutant Ninja Turtles: Danger of the Ooze, Warhammer 40,000: Dawn of War II, Way of the Samurai 4) 5/9/14
Wieści ze świata (Teenage Mutant Ninja Turtles: Danger of the Ooze, Warhammer 40,000: Dawn of War II, Way of the Samurai 4) 5/9/14

wiadomość5 września 2014

Dziś piszemy m.in. o ujawnieniu platformówki Teenage Mutant Ninja Turtles: Danger of the Ooze, zmianach w multiplayerze Warhammer 40,000: Dawn of War II oraz zapowiedzi Way of the Samurai 4 na PC. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.