Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Train Fever (PC)
OkładkaTrain Fever (PC)

Train Fever PC

Opracowana przez debiutujące szwajcarskie studio Urban Games strategia ekonomiczna, będąca duchową kontynuacją popularnej serii Transport Tycoon. Rozgrywka w Train Fever skupia się na rozwoju infrastruktury kolejowej i drogowej.

Strategiczne | ekonomiczne | pociągi | widok izometryczny | elementy RPG | transport

Train Fever Premiera PC

4września2014

pudełko PL

28listopada2014

producent: Urban Games wydawca: Good Shepherd Entertainment / Gambitious wydawca PL: IMGN.PRO Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Train Fever to skoncentrowana na rozwoju infrastruktury transportowej, symulacyjna gra ekonomiczna z elementami RPG, będąca duchowym spadkobiercą legendarnego cyklu Transport Tycoon. Tytuł jest debiutanckim projektem szwajcarskiego studia Urban Games, a jego produkcja wsparta została udaną kampanią crowdfundingową w serwisie Gambitious.

Akcja gry przenosi nas do roku 1850 i okresu znakomitej koniunktury dla rozwoju infrastruktury drogowej oraz kolejowej. Wcielamy się w jednego z czterech początkujących managerów firmy transportowej, a naszym zadaniem będzie rozbudowa sieci kolei i stacji kolejowych, oraz zakup i zarządzanie flotą pojazdów – począwszy od prymitywnych wozów zaprzęgowych, poprzez pierwsze tramwaje, autobusy i ciężarówki, na szerokiej gamie lokomotyw i wagonów kolejowych skończywszy. Dzięki naszemu zaangażowaniu będziemy mogli sprostać potrzebom obywateli i aktywnie przyczynić się do rozwoju gospodarczego kolejnych miast. Wszystko to oczywiście z zachowaniem odpowiedniego kontekstu historycznego.

Mechanika rozgrywki czerpie garściami z klasyki gatunku, choć całość podana została w nowoczesnej formie i wsparta szeregiem innowacyjnych rozwiązań. Miasta i budynki generowane są proceduralnie, a zabudowa rozrasta się w sposób dynamiczny w zależności od naszych poczynań w grze. Autorzy wprowadzili też do zabawy elementy RPG, które pozwolą graczom jeszcze lepiej identyfikować się z kontrolowanym bohaterem. Podczas rozgrywki nasza postać zdobywa kolejne osiągnięcia i zyskuje punkty doświadczenia, by przy ich pomocy rozwijać swoje indywidualne zdolności. Wpływają one na szereg istotnych parametrów rozgrywki, takich jak dostęp do infrastruktury i rynku pojazdów czy też zaawansowanych statystyk i wskaźników wydajności.

Twórcy Train Fever położyli spory nacisk na wysoki poziom oprawy swojej produkcji. Gra powstała na autorskim silniku, który oferuje szczegółową grafikę 3D oraz płynny zoom. Tytuł nie korzysta też z typowej dla gier ekonomicznych siatki, pozwalając na prowadzenie dróg i torów pod dowolnym kątem. Dodatkowo, autorzy odwzorowali imponującą ilość rzeczywistych pojazdów, stanowiących swoisty przegląd przez ponad 150 lat historii transportu.

Ostatnia modyfikacja 8 września 2014

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 194 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.6 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

Train Fever cena w dniu premiery: 49,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Train Fever

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Train Fever Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 1.6 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista/7/8