Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 września 2014, 14:04

autor: Łukasz Szliselman

Wieści ze świata (Teenage Mutant Ninja Turtles: Danger of the Ooze, Warhammer 40,000: Dawn of War II, Way of the Samurai 4) 5/9/14

Dziś piszemy m.in. o ujawnieniu platformówki Teenage Mutant Ninja Turtles: Danger of the Ooze, zmianach w multiplayerze Warhammer 40,000: Dawn of War II oraz zapowiedzi Way of the Samurai 4 na PC. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Oferta dnia (do godziny 19:00 w sobotę, 6.09):

  1. Evoland– obniżka 80% – 1,99 euro (ok. 8 zł), WWW

Oferta weekendowa (do godziny 19:00 w poniedziałek, 8.09):

  1. Space Run – obniżka 40% – 8,99 euro (ok. 38 zł), WWW
  2. Codemasters Weekend – obniżka cen gier firmy Codemasters, WWW

Oferty tygodniowe (do godziny 19:00 w poniedziałek, 8.09) – obniżka cen 77 tytułów, WWW

Teenage Mutant Ninja Turtles: Danger of the Ooze

Podczas gdy Wojownicze Żółwie Ninja podbijają telewizję, firma Activision szykuje coś dla fanów wirtualnej rozrywki - Wieści ze świata (Teenage Mutant Ninja Turtles: Danger of the Ooze, Warhammer 40,000: Dawn of War II, Way of the Samurai 4) 5/9/14 - wiadomość - 2014-09-05
Podczas gdy Wojownicze Żółwie Ninja podbijają telewizję, firma Activision szykuje coś dla fanów wirtualnej rozrywki

Firma Activision wyjawiła szczegóły na temat drugiej z trzech planowanych gier, opartych na serialu Wojownicze Żółwie Ninja (Teenage Mutant Ninja Turtles) emitowanym na kanale Nickleodeon. Będzie nią Teenage Mutant Ninja Turtles: Danger of the Ooze, dwuwymiarowa platformówka przygotowywana przez studio WayForward Technologies (twórcy m.in. Silent Hill: Book of Memories, Contra 4). Zabawa ma być nastawiona na szybką i widowiskową akcję, którą obserwować będziemy z perspektywy 2D (aczkolwiek tła i modele mają być trójwymiarowe). Gracz będzie mógł wcielać się na przemian w czterech tytułowych bohaterów, różniących się między sobą zdolnościami i stylami walki. Pod względem fabularnym tytuł ma stanowić pomost pomiędzy drugim a trzecim sezonem wspomnianego serialu animowanego. Teenage Mutant Ninja Turtles: Danger of the Ooze ukaże się jesienią 2014 roku na konsolach PlayStation 3, Xbox 360 i Nintendo 3DS.

Warhammer 40,000: Dawn of War II

Wraz z najnowszą aktualizacją do Warhammer 40,000: Dawn of War II (oraz dodatku Chaos Rising) tytuł porzucił niefunkcjonującą platformę sieciową Games for Windows Live na rzecz Steamworks. W praktyce oznacza to koniec z lagami, co niewątpliwie jest dobrą wiadomością, ale jednocześnie z gry zniknęło wsparcie dla zabawy po LANie, a także tryb sędziowski oraz możliwość zapauzowania wieloosobowego meczu.

BlizzCon

Studio Blizzard Entertainment rozumie, że dla większość ich fanów wyjazd do Kaliforni na tegoroczny BlizzCon może stanowić poważne wyzwanie. Dlatego firma rozpoczęła sprzedaż tzw. Wirtualnych biletów, które upoważnią do obejrzenia relacji z imprezy na ekskluzywnych kanałach internetowych, a także otworzą dostęp do wielu innych atrakcji, w tym wywiadów z twórcami, konkursów, powtórek, przedmiotów w grach itd. Cena takiego biletu wynosi 29,99 euro – zakupu można dokonać w sklepie Battle.net.

Way of the Samurai 4

Firma Ghostlight Games ogłosiła plany odnośnie przeniesienia konsolowego ekskluziwa Way of the Samurai 4 na PC. Do tej pory żadna odsłona japońskiej serii slasherów nie doczekała się wydania na komputery osobiste, z reguły ograniczając się do urządzeń firmy Sony (poza „trójką”, która trafiła również na Xboksa 360). Pecetowa edycja tytułu trafi do dystrybucji cyfrowej. Póki co data premiery produkcji nie jest znana.

Camelot Unchained

Studio City State Entertainment z żalem poinformowało o opóźnieniu alfa-testów kickstarterowego MMORPG-a Camelot Unchained. Rozpoczną się one dopiero w lutym 2015 roku, a jeśli i tym razem nie uda się dotrzymać terminu, twórcy zobowiązują się zrekompensować to składkowiczom przedłużeniem subskrybci i innymi bonusami w grze. Jak wyjaśniono na oficjalnej stronie gry, poślizg został spowodowany tym, że znalezienie odpowiednich programistów zajęło dłużej, niż wstępnie przewidywał deweloper.

Train Fever

Wczoraj wieczorem na Steamie zadebiutowała gra Train Fever – strategia ekonomiczna inspirowana klasycznym Transport Tycoon, w której gracz skupia się na rozwoju infrastruktury kolejowej w połowie XIX wieku. Debiutancką produkcję studia Urban Games da się nabyć na Steamie w cenie 24,99 euro (ok. 105 zł). Poniżej znajdziecie zwiastun premierowy gry:

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

  1. Darkest Dungeon
  2. Dragon Age: Inkwizycja
  3. Bayonetta 2
  4. Reprisal Universe
  5. Avernum 2: Crystal Souls

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

  1. Watch_Dogs: Bad Blood trailer
  2. Call of Duty: Advanced Warfare prezentacja trybu multiplayer (PL)