Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCiOSAND
Okładka Evoland (PC)

Evoland

Evoland to produkcja, która w interaktywny sposób obrazuje ewolucję przygodowych gier akcji. Zabawę zaczynamy w prostej monochromatycznej grafice, a następnie przez wypełnianie zadań zdobywamy kolejne ulepszenia, zarówno graficzne, jak i mechanizmów rozgrywki.

Przygodowe | widok izometryczny | elementy RPG | 2D | indie | przygodowe gry akcji | jRPG

Okładka Evoland (PC)

data premiery gry:

4kwi2013

PC

2lut2015

iOS AND

Evoland to nietypowa przygodowa gra akcji, która pozwala na prześledzenie rozwoju tego gatunku od 8-bitowych konsol, aż po poziom z PlayStation 2. Produkcję opracowało studio Shiro Games. Projekt oparty jest na fundamentach darmowej gry stworzonej w ciągu 48 godzin na konkurs Ludum Dare 24, który zresztą wygrała.

Gra w interaktywnej formie przedstawia ewolucję zarówno przygodowych gier akcji pokroju The Legend of Zelda, jak i japońskich RPG-ów w stylu serii Final Fantasy. Przygodę zaczynamy w monochromatycznej grafice, w której wszystko składa się jedynie z kilku pikseli, a rozgrywkę kontroluje wyjątkowo prymitywny system sterowania i interfejs. Następnie gracze własnymi siłami muszą zdobyć kolejne ulepszenia, takie jak np. możliwość poruszania się na skos, czy opcja zapisywania stanu gry.

Ten styl rozgrywki kontynuowany jest przez całe Evoland. Z czasem zdobędziemy urozmaicające zabawę zagadki logiczne oraz rozbudowany system walki, pozwalający na wyprowadzenie więcej niż jednego ciosu, odblokujemy większą różnorodność przeciwników, w tym bossów, a nawet skręcimy na chwilę w stronę RPG-ów bawiąc się w turowych bitwach. Wszystkim tym zmianom towarzyszy również ewolucja oprawy graficznej. Początkowa monochromatyczna grafika ustępuje z czasem szesnastobitowym kolorom, aż w końcu dochodzimy do w pełni trójwymiarowego silnika rodem z PlayStation 2. Wszystko to ukazane zostało w mocno humorystycznej stylistyce, pełnej żartobliwych odniesień do klasycznych gier i marek.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 94 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Evoland

12+

Wymagania sprzętowe Evoland

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.5 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 100 MB HDD
  • Windows XP(SP2)/Vista/7/8
Evoland – premiera mobilnej wersji gry umożliwiającej podróż przez historię gatunku RPG
Evoland – premiera mobilnej wersji gry umożliwiającej podróż przez historię gatunku RPG

wiadomość4 lutego 2015

Na iOS i Androidzie zadebiutowała konwersja Evoland, czyli nietypowej produkcji umożliwiającej interaktywną podróż przez historię gatunku konsolowych RPG-ów, pczynając od 8-bitowych rozwiązań aż po standardy z PlayStation 2.

Evoland umożliwi podróż przez historię przygodowych gier akcji
Evoland umożliwi podróż przez historię przygodowych gier akcji

wiadomość27 stycznia 2013

Evolved, czyli jedna z najbardziej oryginalnych gier darmowych zeszłego roku, doczeka się komercyjnej kontynuacji. Projekt pozwoli na interaktywne prześledzenie rozwoju gatunku przygodowych gier akcji, poczynając od 8-bitowych korzeni, aż po poziom, jaki reprezentowały produkcje z PlayStation 2.

PC
iOS
AND