Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 stycznia 2013, 10:36

Evoland umożliwi podróż przez historię przygodowych gier akcji

Evolved, czyli jedna z najbardziej oryginalnych gier darmowych zeszłego roku, doczeka się komercyjnej kontynuacji. Projekt pozwoli na interaktywne prześledzenie rozwoju gatunku przygodowych gier akcji, poczynając od 8-bitowych korzeni, aż po poziom, jaki reprezentowały produkcje z PlayStation 2.

W sierpniu zeszłego roku odbyło się Ludum Dare 24. Biorący udział w tej imprezie twórcy mieli 48 godzin na opracowanie gier, których tematem przewodnim była ewolucja. Jednym z najciekawszych rezultatów tej akcji było Evoland Classic, które zgarnęło zresztą główną nagrodę. Ta krótka produkcja pozwalała prześledzić rozwój gatunku przygodowych gier akcji pokroju serii The Legend of Zelda. Zabawę zaczynaliśmy w prostej monochromatycznej grafice, a następnie przez wypełnianie zadań zdobywaliśmy kolejne ulepszenia, zarówno graficzne, jak i mechanizmów rozgrywki. Projekt zachwycał oryginalnym pomysłem, ale z oczywistych względów autor nie miał czasu, aby w pełni zrealizować drzemiący w nim potencjał. Dlatego postanowił wyprodukować znacznie bardziej rozbudowaną wersję komercyjną.

Nowe Evoland w interaktywnej formie przedstawi ewolucję zarówno przygodowych gier akcji pokroju The Legend of Zelda, jak i japońskich RPG-ów w stylu serii Final Fantasy. Przygodę ponownie zaczniemy w monochromatycznej grafice, w które wszystko składa się jedynie z kilku pikseli, a rozgrywkę kontroluje wyjątkowo prymitywny system sterowania i interfejs. Następnie gracze własnymi siłami będą musieli zdobyć kolejne ulepszenia, takie jak np. możliwość poruszania się na skos, czy opcja zapisywania stanu gry.

Gra pozwoli nas na prześledzenie rozwoju całego gatunku, od 8-bitowych korzeni, aż po trójwymiarową grafikę rodem z PlayStation 2. - Evoland umożliwi podróż przez historię przygodowych gier akcji - wiadomość - 2013-01-27
Gra pozwoli nas na prześledzenie rozwoju całego gatunku, od 8-bitowych korzeni, aż po trójwymiarową grafikę rodem z PlayStation 2.

Ten styl rozgrywki kontynuowany będzie przez całe Evoland. Z czasem zdobędziemy urozmaicające zabawę zagadki logiczne oraz rozbudowany system walki, pozwalający na wyprowadzenie więcej niż jednego ciosu, odblokujemy większą różnorodność przeciwników, w tym bossów, a nawet pójdziemy na chwilę w stronę RPG-ów bawiąc się w turowych bitwach. Wszystkim tym zmianom towarzyszyć ma również ewolucja oprawy graficznej. Początkowa monochromatyczna grafika ustąpi z czasem szesnastobitowym kolorom, aż w końcu dojdziemy do w pełni trójwymiarowego silnika rodem z PlayStation 2. Wszystko to ukazane zostanie w mocno humorystycznej stylistyce, pełnej żartobliwych odniesień do klasycznych gier i marek.

Evoland zadebiutuje w ciągu najbliższych miesięcy na pecetach. W planach jest również wersja na urządzenia mobilne z systemem iOS. W przyszłości możliwa jest też edycja na Androida. Twórcy chcą udostępnić swoją grę na serwisie Steam i przystąpili do programu Greenlight, mając nadzieję, że uda im się zrealizować ten cel dzięki głosom samych użytkowników.

  1. Evoland – strona oficjalna gry
  2. Evoland Classic – zagraj w darmowy pierwowzór
  3. Evoland na Steam Greenlight
Evoland umożliwi podróż przez historię przygodowych gier akcji - ilustracja #2
Evoland umożliwi podróż przez historię przygodowych gier akcji - ilustracja #3
Evoland umożliwi podróż przez historię przygodowych gier akcji - ilustracja #4