Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 stycznia 2013, 11:55

Resident Evil 6 - pierwszy filmik z wieloosobowego trybu Siege

Firma Capcom wypuściła pierwszy materiał video z Siege, czyli nowego trybu wieloosobowego do Resident Evil 6. Wydany on zostanie na konsolach w marcu jako płatne DLC. Natomiast gracze pecetowi otrzymają go za darmo.

Resident Evil 6 okazało się sporym rozczarowaniem. Jakość gry pozostawiała sporo do życzenia, ale wyniki sprzedaży mimo to były wysokie. Dlatego nie dziwi fakt, że firma Capcom dalej wspiera ten projekt. Niedawno wydawca zapowiedział, że wkrótce w firmie DLC wydany zostanie nowy tryb wieloosobowy Siege. Teraz wypuszczono pierwszy materiał video demonstrujący go w akcji.

Siege to już czwarty tryb wieloosobowy, który wypuszczony zostanie w formie DLC. Zmierzą się w nim dwie rywalizujące drużyny graczy. Jedna z nich wcieli się w ludzkich bohaterów, których zadaniem będzie otrzymanie przy życiu sterowanych przez sztuczną inteligencję początkujących agentów BSAA. Natomiast druga grupa pokieruje potworami i ich celem ma być zabicie żółtodziobów. Opłacalna będzie eksploracja map, gdyż umieszczone na nich zostaną różne pomocne przedmioty, takie jak potężne dodatkowe uzbrojenie czy bonusy skracające czas meczu.

W tryb Siege zagramy w marcu. - Resident Evil 6 - pierwszy filmik z wieloosobowego trybu Siege - wiadomość - 2013-01-27
W tryb Siege zagramy w marcu.

Dodatek trafi do sprzedaży w marcu w cenie 3,99 euro (wersja na PlayStation 3) i 320 punktów Microsoftu (w przypadku edycji na Xboksa 360). Przypomnijmy przy okazji, że poprzednie trzy DLC z nowymi trybami Survivors, Predator i Onslaught wydane zostały w grudniu wyłącznie na Xboksa 360. W marcu posiadacze PlayStation 3 będą mogli nabyć każdy z nich oddzielnie za 3,99 euro. Natomiast nadchodzące wydanie pecetowe Resident Evil 6 otrzyma wszystkie cztery tryby za darmo. Co więcej, Capcom obiecał, że gracze komputerowi dostaną również bez płacenia wszystkie kolejne dodatki, jeśli takowe ukażą się na konsolach.

Resident Evil 6 trafi na PC 22 marca tego roku. Poza wszystkimi tymi czterema trybami, edycja komputerowa otrzyma również jeden dodatkowy nazwany No Mercy. Będzie to zmodyfikowana wersja Mercenaries, która zaoferuje wyższy poziom trudności i znacznie więcej przeciwników na mapach.

  1. Resident Evil 6 - strona oficjalna
  2. Recenzja gry Resident Evil 6 - apokalipsa zombie po japońsku
  3. Resident Evil 6 - poradnik do gry

Resident Evil 6 - pierwszy filmik z wieloosobowego trybu Siege - ilustracja #2 Fabuła Resident Evil 6 koncentruje się na losach trzech postaci - Leona Kennedy'ego, Chrisa Redfielda oraz Jake'a Mullera. Co ciekawe, od wyboru bohatera zależy styl rozgrywki. Jako Leon bierzemy udział w tradycyjnym survival-horrorze, podczas gdy Chris otrzymuje poziomy typowo strzelankowe. Po ukończeniu tych trzech kampanii odblokowana jest czwarta, z Adą Wong w roli głównej.

Premiera konsolowych wersji gry miała miejsce 2 października 2012 roku.