Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 27 stycznia 2013, 13:00

autor: Olek

Zwolnienia u twórców PlayStation All-Stars Battle Royale

Około 20 pracowników studia SuperBot Entertainment pożegnało się z pracą. Amerykański oddział firmy Sony Computer Entertainment zapewnił jednak, że redukcja etatów nie wpłynie na najbliższe plany związane z dodatkami DLC do gry PlayStation All-Stars Battle Royale.

Redukcja zatrudnienia w studiu SuperBot Entertainment to prawdopodobnie wynik relatywnie słabej sprzedaży gry PlayStation All-Stars Battle Royale. - Zwolnienia u twórców PlayStation All-Stars Battle Royale - wiadomość - 2013-01-27
Redukcja zatrudnienia w studiu SuperBot Entertainment to prawdopodobnie wynik relatywnie słabej sprzedaży gry PlayStation All-Stars Battle Royale.

Bohaterowie popularnych serii gier oraz całkiem niezłe recenzje nie wystarczyły. Szacuje się, że zręcznościowa bijatyka All-Stars Battle Royale w ciągu trzech miesięcy od premiery osiągnęła sprzedaż na poziomie jedynie pół miliona egzemplarzy, co prawdopodobnie przesądziło los około 20 pracowników studia SuperBot Entertainment.

Informację o zwolnieniach wśród twórców All-Stars Battle Royale przekazał na swoim twitterowym profilu Mike Birkhead z Insomniac Games. Redakcja serwisu IGN skontaktowała się z rzecznikiem prasowym amerykańskiego oddziału Sony Computer Entartainment. Co ciekawe, firma, która zazwyczaj odmawia komentowania podobnych doniesień, tym razem potwierdziła redukcję „siły roboczej” w należącym do niej studiu deweloperskim.

Fani All-Stars Battle Royale nie powinni jednak mieć powodów do niepokoju. Według zapewnień SCEA zapowiadane rozszerzenia do gry ukażą się zgodnie z planem. 12 lutego można więc spodziewać się premiery DLC z dwojgiem nowych bohaterów (Kat z Gravity Rush oraz Emmett Graves z StarHawk). Potwierdzono również, że przez dwa tygodnie dodatek będzie dostępny bezpłatnie.

Zwolnienia u twórców PlayStation All-Stars Battle Royale - ilustracja #2All-Stars Battle Royale to zręcznościowa bijatyka z najbardziej popularnymi bohaterami gier wydawanych na konsole produkowane przez firmę Sony (m.in. Nathan Drake, Kratos, Sackboy i Sly Cooper). Produkcja studia SuperBot Entertainment ukazała się listopadzie ubiegłego roku w wersjach na PlayStation 3 i PlayStation Vita.

  1. Strona internetowa studia SuperBot Entertainment
  2. Oficjalna strona internetowa gry PlayStation All-Stars Battle Royale