Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 stycznia 2013, 13:39

Electronic Arts zastrzegło kojarzoną z mechami nazwę Battledrome

Firma Electronic Arts zastrzegła nazwę Battledrome. Jest to o tyle ciekawe, że w latach 90-tych ukazał się symulator mecha zatytułowany Metaltech: Battledrome.

Dokonywane przez wydawców rejestracje nazw handlowych od dawna są doskonałym źródłem plotek i spekulacji odnośnie nieujawnionych dotąd projektów. Najnowszym tego przykładem jest firma Electronic Arts, która właśnie zastrzegła tytuł Battledrome.

Nazwa ta nie jest nowa. Starsi gracze mogą pamiętać grę Metaltech: Battledrome, czyli koncentrujący się na trybie multiplayer pecetowy symulator mecha wydany przez firmę Sierra On-Line w roku 1994. Czyżby więc Electronic Arts zamierzało wyprodukować nowy tytuł tego typu? Sama marka jest mocno zapomniana, ale obecnie wielkie roboty przeżywają prawdziwy renesans na pecetach, zwłaszcza w kategorii gier darmowych z mikropłatnościami. Tytuły takie jak MechWarrior Online czy Hawken cieszą się duża popularnością, więc możliwe że trend ten chce wykorzystać również Electronic Arts. W takim wypadku zarejestrowanie Battledrome z pomięciem Metaltech miałoby sens, gdyż pierwowzór wchodził w skład serii Earthsiege/Starsiege, do której prawa ma obecnie studio Hi-Rez. Wydawca może więc chcieć jedynie skorzystać z budzącej nostalgię nazwy, bez obsadzania gry w istniejącym uniwersum.

Oczywiście, równie dobrze zbieżność nazw może być zupełnie przypadkowa i Electronic Arts chce jedynie uzyskać charakterystyczny tytuł dla projektu nie związanego zupełnie z dużymi robotami. Do oficjalnej zapowiedzi wydawcy, wszystko to pozostaje jedynie spekulacjami.