Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 stycznia 2013, 18:40

Trion wyda w Europie sandboksowe MMORPG ArcheAge

Mamy dobre wieści dla miłośników sandboxowych MMORPG. Firma Trion ogłosiła, że wyda grę ArcheAge w Europie i Stanach Zjednoczonych.

ArcheAge wypłynie poza Azję. - Trion wyda w Europie sandboksowe MMORPG ArcheAge - wiadomość - 2013-01-26
ArcheAge wypłynie poza Azję.

ArcheAge zapowiada się na jedną z największych premier MMORPG tego roku. W Azji ruszyły już beta testy, ale przez długi czas nie mieliśmy oficjalnego potwierdzenia, czy gra doczeka się wersji anglojęzycznej. Dopiero pod koniec zeszłego roku jeden z producentów stwierdził, że takowa jest w planach. Teraz poznaliśmy wreszcie konkrety. Firma Trion ogłosiła właśnie, że wyda na ten tytuł na rynku amerykańskim, europejskim, australijskim, tureckim oraz nowozelandzkim. Niestety, wydawca nie podał planowanej daty premiery ani terminu starty beta zachodnich testów.

  1. ArcheAge - oficjalna strona gry

ArcheAge to jeden z największych projektów w historii gatunku MMORPG. Gra znajduje się w produkcji od ponad sześciu lat, a same zamknięte testy trwają już prawie dwa lata. Jest to debiutancki projekt studia XLGAMES, ale pracujący w nim ludzie nie są nowicjuszami. Zespołem dowodzi Jake Song, czyli jeden z głównych projektantów pierwszego Lineage. Przez dłuższy czas ArcheAge powstawało w oparciu o silnik CryEngine 2, ale na początku 2011 roku twórcy przestawili się na CryEngine 3. Zapewnia to grze imponującą oprawę graficzną, co dobrze pokazuje poniższy filmik, którego zadaniem jest zademonstrowanie zaawansowanych efektów wizualnych.

ArcheAge należy do rzadko spotykanej obecnie grupy sandboksowych MMORPG-ów. Na początku rozgrywki gracze decydują na którym kontynencie chcą zacząć zabawę. Do wyboru są dwa – Nuia i Harihara. Po wrzuceniu do miejsca startowego gra nie narzuca już użytkownikom niczego. Nie ma tu żadnych ograniczeń kierunku rozwoju bohaterów, czy koniecznych do wypełnienia misji fabularnych. Zamiast tego o wszystkim, w tym o sytuacji geopolitycznej w wirtualnym świecie, decydują sami gracze.

Gra wystartuje z ośmioma grywalnymi rasami, w których każda otrzyma własną lokację startową. Udostępniony teren ma być olbrzymi, dlatego autorzy dużo uwagi poświęcili opracowaniu wielu metod podróży. Krainy będziemy mogli zwiedzać na piechotę lub za pomocą maszyn latających i statków wodnych. Duży nacisk położony zostanie na rozgrywki PvP, zarówno w postaci małych starć, jak i potężnych bitew oraz oblężeń. Nie zabraknie jednak również misji PvE, choć ich wypełnianie nie będzie wymagane do rozwoju bohaterów.