Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGiOSNDSAND
Okładka Dragon Quest V (iOS)
OkładkaDragon Quest V (iOS)

Dragon Quest V

Dragon Quest V: The Hand of the Heavenly Bride

Dragon Quest V: The Hand of the Heavenly Bride to remake wydanej w 2004 roku gry Dragon Quest V, która z kolei sama stanowiła przeróbkę klasyka o tym samym tytule, debiutującego na rynku w roku 1992 w wersji na konsolę SNES.

RPG | fantasy | turowe | jRPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dragon Quest V Premiera

17lip2008

NDS

22sty2015

iOS AND

Dragon Quest V: The Hand of the Heavenly Bride to remake wydanej w 2004 na konsolę PS2 gry Dragon Quest V, która z kolei sama stanowiła przeróbkę klasyka o tym samym tytule, debiutującego na rynku w roku 1992 w wersji na SNES. Gracze, którzy zetknęli się już z Dragon Quest IV poczują się jak w domu, bowiem „piątka” stworzona została przy wykorzystaniu silnika napędzającego wspomniany tytuł.

Podobnie jak w oryginalnej wersji gry, tak i tutaj kierujemy losami naszego bohatera praktycznie od momentu jego poczęcia. Początkowo, jako urwis chronieni jesteśmy przez ojca – potężnego wojownika, z biegiem czasu jednak nabieramy doświadczenia, aż w końcu jesteśmy w stanie samodzielnie prowadzić walki, a co więcej, być również mentorem dla swojego potomstwa. Oczywiście, jak w życiu, najpierw należy się ożenić – na ślubny kobierzec prowadzimy jedną z trzech możliwych kandydatek - trzecia panna, Deborah, pojawiła się w wersji gry na PS2.

Sama idea rozgrywki nie uległa zmianie – eksplorujemy dość rozległy świat, wykonując przeróżne zadania i często stawiając czoła niezbyt przyjaźnie nastawionym do nas przeciwnikom. Bitwy są jedną z mocniejszych stron Dragon Quest V – zastosowany silnik pozwala na tworzenie stojących na wysokim poziomie efektów wizualnych oraz animacji naszych oponentów.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Klasyfikacja PEGI Dragon Quest V

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
NDS
iOS
AND