Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 kwietnia 2008, 11:30

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (25 kwietnia 2008)

Variety Map Pack w wersji dla PS3 już dostępny, daty europejskiej premiery Dracula: Origin, Summer Athletics, Dragon Quest Swords: The Masked Queen... oraz nowych Pokemonów, publikacja demonstracji Operation: Darkness, wyniki finansowe Nintendo i UbiSoft – zapraszamy Was do lektury ostatnich w tym tygodniu „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”.

Variety Map Pack w wersji dla PS3 już dostępny, daty europejskiej premiery Dracula: Origin, Summer Athletics, Dragon Quest Swords: The Masked Queen... oraz nowych Pokemonów, publikacja demonstracji Operation: Darkness, wyniki finansowe Nintendo i UbiSoft – zapraszamy Was do lektury ostatnich w tym tygodniu „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”.

Call of Duty 4

Firma Activision wydała w ramach serwisu PlayStation Store dodatek Variety Map Pack, w skład którego wchodzą cztery nowe mapy multiplayer. Mogą się w niego zaopatrzyć wszyscy zainteresowani posiadacze PlayStation 3.

Dracula: Origin

Wiemy już kiedy dojdzie do europejskiej premiery pecetowej przygodówki o tytule Dracula: Origin. Dzieło firm Ascaron Entertainment oraz Focus Home Interactive, a także studia Frogwares, umożliwi nam wcielenie się w profesora Van Helsinga i próbę pokonania legendarnego Drakuli. W tym celu zwiedzimy kilkadziesiąt lokacji rozmieszczonych m.in. w Londynie, Egipcie i Austrii.

Summer Athletics

Najnowsza produkcja firmy dtp entertainmentSummer Atheltics – zostanie wydana na większej liczbie platform. Aktualnie w planach są edycje na Nintendo Wii, Xbox 360, PlayStation 2 and PC. W Summer Athletics weźmiemy udział w zawodach lekkoatletycznych, składających się z 25 zróżnicowanych konkurencji. Gra ukaże się oczywiście na początku tegorocznego lata.

Operation Darkness

W ofercie Xbox Live Marketplace pojawiła się wersja demonstracyjna Operation Darkness, turowej strategii opowiadającej alternatywną wersję historii Adolfa Hitlera. Pełna wersja produktu marki Atlus trafi na światowy na rynek 24 czerwca.

Dragon Quest Swords

Japońska firma Square Enix ujawniła datę europejskiej premiery Dragon Quest Swords: The Masked Queen and the Tower of Mirrors. Dojdzie do niej już 9 maja. Przypominamy, że produkcja powstała wyłącznie z myślą o konsoli Nintendo Wii.

Conflict: Denied Ops

Firmy Eidos oraz Pivotal Games poinformowały o publikacji w ramach serwisu Xbox Live Marketplace pierwszego dodatku do gry Conflict: Denied Ops. Eagle Pack składa się z pięciu nowych map multiplayer.

Pokémon Mystery Dungeon: Explorers

Pokémon Mystery Dungeon: Explorers of Time/Darkness – najnowsza produkcja wchodząca w skład marki Pokemon – zostanie wydana w Europie 4 czerwca bieżącego roku, poinformował europejski oddział koncernu Nintendo.

Nintendo

Sprzedaż produktów marki Nintendo osiągnęła w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy (okres od 1 kwietnia 2007 do 31 marca 2008 roku) poziom 16 miliardów dolarów, wzrastając o blisko 75% w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku fiskalnego. Zyski japońskiego koncernu poszły w górę o 50% i wyniosły 2,5 miliarda dolarów. Więcej informacji na temat ostatnich wyników Nintendo oraz przyszłych planów wydawcy gier i producenta konsol znajdziecie w tym miejscu.

UbiSoft

Wzrost sprzedaży zanotował także UbiSoft (o 36%, do 1,46 miliarda dolarów). Przyczynił się do tego świetny okres świąteczny, w którym pierwsze skrzypce odegrał Assassin’s Creed. Nie bez znaczenia była także wyjątkowa sprzedaż Rainbow Six Vegas 2. Pełna wiadomość prasowa na ten temat znajduje się tutaj.

Codemasters

Brytyjska firma Codemasters zdecydowała się przejęcie pracowników zamkniętego przed kilkunastoma dniami Racing Studios, należącego do japońskiej Segi. Szefostwo Mistrzów Kodu tłumaczy swoją decyzję chęcią zwiększenia możliwości oddziału odpowiedzialnego za produkcję gier wyścigowych. Z gronem dodatkowych 40 programistów i grafików z pewnością się to uda.

Konami

Firma Konami opublikowała łatkę 1.02 przeznaczoną dla bety gry Meta Gear Online. Modyfikuje ona sposób w jaki poszczególne egzemplarze edycji testowej łączą się z serwerami, zapewniając przy tym lepszą stabilność połączenia. Patch można pobrać automatycznie w momencie ponownego uruchomienia bety MGO.

Galeria obrazków

Kończąc „Wieści ze świata” proponujemy Wam kilka najciekawszych zestawów zrzutów ekranowych z poprzedniego dnia. Dzisiaj polecamy:

Stronghold Crusader Extreme

Final Fantasy IV

Mafia II

echochrome

Summer Athletics

STALKER: Clear Sky

Iron Grip: Warlord

Aggression: Europe 1914

Opowieści z Narnii: Książę Kaspian

Overlord: Raising Hell

Warhammer: Mark of Chaos - Battle March

LEGO Batman: The Videogame

Galeria filmów

Zapraszamy Was również do zapoznania się z porcją najnowszych filmów opublikowanych na łamach naszego serwisu GOL Video. Dzisiaj proponujemy Wam seans z:

Haze - teledysk zespołu Korn

Izuna 2: The Unemployed Ninja Returns

Pet Vet 3D: Animal Hospital Down Under

Lost Cities

1942: Joint Strike

The World Ends With You

The Chronicles of Spellborn - walka

echochrome

gry