Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Dracula: Origin (PC)
OkładkaDracula: Origin (PC)

Dracula: Początek PC

Dracula: Origin

Dracula: Początek to gra przygodowa utrzyma w iście gotyckim, a więc mrocznym stylu. Za jej przygotowanie odpowiada studio Frogwares, posiadające na swoim koncie pozycje ze znanym dziewiętnastowiecznym detektywem w rolach głównych (m.in.

Przygodowe | point-and-click | książki | wampiry

Dracula: Początek Premiera PC

20maja2008

pudełko PL

1lipca2008

producent: Frogwares wydawca: Focus Entertainment / Focus Home Interactive wydawca PL: CI Games / City Interactive Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Dracula: Origin to gra przygodowa utrzyma w iście gotyckim, a więc mrocznym stylu. Za jej przygotowanie odpowiada studio Frogwares, posiadające na swoim koncie pozycje ze znanym dziewiętnastowiecznym detektywem w rolach głównych (m.in. The Mystery of the Mummy, Sherlock Holmes: Nemesis i Sherlock Holmes i tajemnica srebrnego kolczyka) oraz gry powstałe na kanwie twórczości Juliusza Verna (Podróż Do Wnętrza Ziemi i 80 Dni).

Tym razem producenci postanowili skupić się na historii najsłynniejszego wampira, jakim niewątpliwie jest hrabia Dracula. Zabawa rozpoczyna się od wyjaśnienia okoliczności, w których tytułowy arystokrata zatracił człowieczeństwo i stał się bezwzględną bestią. Swego czasu był on niezwykle żarliwym chrześcijaninem, miłującym ponad wszystko swoją żonę. Niestety jego oblubienica popełniła samobójstwo, a jej dusza, zgodnie z doktryną kościelną, została skazana na wieczne cierpienie w piekle. Oszalały z rozpaczy Dracula wyrzeka się Boga, zaprzedaje duszę Diabłu i postanawia za wszelką cenę odzyskać ukochaną.

Na jego szczęście wyrwanie potępionego z rąk Szatana jest możliwe dzięki rytuałowi, zapisanemu na niezwykle starym manuskrypcie. Odnalezienie go staje się głównym celem hrabiego. W szaleńczych poszukiwaniach stara się przeszkodzić mu profesor Van Helsing, nieustraszony pogromca wampirów, w którego rolę wciela się gracz. Chcąc powstrzymać Draculę użytkownik musi nie tylko nieustannie podążać jego tropem, ale także współpracować ze wszystkim osobami, stającymi na drodze Księcia Ciemności.

Jak na przygodówkę przystało, należy dokładnie przeszukiwać poszczególne lokacje i w trakcie rozmów z napotkanymi postaciami pobocznymi uzyskiwać maksymalną ilość informacji. Każdy trop jest cenny, więc nie należy bagatelizować żadnych danych i zwracających uwagę elementów otoczenia. Sporym ułatwieniem jest możliwość podświetlenia wszystkich interaktywnych przedmiotów na danej planszy. Gra wyróżnia się za sprawą dużej ilości zagadek, których rozwiązywania należy się podejmować. Łamigłówki dotyczą między innymi łamania szyfrów, otwierania sejfów, odczytywania ukrytych informacji czy odkrywania znaczenia zapisanych na papirusach hieroglifów.

Sterując poczynaniami profesora Van Helsinga użytkownik przemierza ulice Londynu, wkracza do zlokalizowanych nieopodal Kairu egipskich nekropolii, odwiedza bibliotekę w Wiedniu, a nawet przekracza drzwi transylwańskiego zamku Draculi. Oprawa wizualna gry została utrzymana w niezwykle mrocznym klimacie i uzupełniona odpowiednią ścieżką dźwiękową. Zabawa w całości odbywa się z wykorzystaniem myszy, opierając się na klasycznym mechaniźmie typu point’n’click. Interfejs użytkownika jest bardzo przejrzysty, a podręczny dziennik Van Helsinga podzielono na odrębne zakładki z dokumentami, zdjęciami czy raportami.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,3 / 10 na podstawie 278 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.1 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Dracula: Początek cena w dniu premiery: 49,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Dracula: Początek

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Dracula: Początek Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows XP SP2/Vista