Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka The Watchmaker (2001) (PC)

Zegarmistrz PC

The Watchmaker (2001)

Gra przygodowa w której dwójka bohaterów wyrusza do tajemniczego zamku w celu odnalezienia niebezpiecznej dla istnienia świata maszyny, która kumuluje energię wyzwalaną w czasie zaćmienia słońca.

Przygodowe | point-and-click

PC Windows
Okładka The Watchmaker (2001) (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23października2001

23października2001

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Watchmaker to niekonwencjonalna gra przygodowa włoskiego producenta Trecision, oparta o trójwymiarowe środowisko graficzne i przyjazny użytkownikowi interfejs. Gracz wciela się w postać prywatnego detektywa Darryla Boone’a. Wraz z atrakcyjną panią mecenas - Victorią Conroy, musi on odszukać i zneutralizować tajemnicze urządzenie. Ta maszyna może doprowadzić do zagłady całego świata. Wiadomo, że znajduje się ono w austriackim zamku. Musimy się jednak spieszyć, gdyż na wypełnienie misji mamy niespełna piętnaście godzin.

W przeciwieństwie do tradycyjnych gier przygodowych, The Watchmaker oferuje znacznie większe możliwości. Wiąże się to przede wszystkim z całkowitą swobodą poruszania się po wszystkich lokacjach oraz z faktem, że sterujemy dwoma postaciami. Różnią się one indywidualnymi umiejętnościami, które możemy wykorzystywać podczas gry.

Wszystkie lokacje zostały wykonane przy pomocy nowoczesnego enginu 3D pozwalającego na obserwowanie wydarzeń, zarówno z perspektywy pierwszej, jak i trzeciej osoby. Dzięki temu możemy szybko poruszać się po zamku, oglądając dokładnie każdy znajdujący się w nim szczegół. Przyjazny interfejs pozwala na sterowanie ruchami postaci przy pomocy myszki i klawiatury. Zebrane przedmioty można oglądać z każdej strony, co jest o tyle istotne, że często kryją one ważne informacje.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 341 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Wymagania wiekowe The Watchmaker (2001)

12+

Wymagania sprzętowe Zegarmistrz

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 300MHz
  • 64MB RAM
  • akcelerator 3D
Zegarmistrz - recenzja gry
Zegarmistrz - recenzja gry

Recenzja 22 listopada 2001, 10:50

To tylko jeden z bardzo wielu przykładów, gdyż mógłbym wymienić jeszcze co najmniej kilkanaście takich kwiatków, gdy postacie wykonują zupełnie co innego, niż im nakazano. Dlatego chcąc – nie chcąc musiałem używać klawiatury, myszy używając jedynie do wskazywania przedmiotów, którym mój bohater ma się przyjrzeć. A trzeba dodać, że jest się czemu przyglądać, gdyż autorzy założyli sobie, że nasi detektywi będą zmuszeni do dokładnego lustrowania każdego przedmiotu, obojętnie, czy jest on przydatny w grze, czy też nie. I tak, po którymś z kolei razie, gdy Darrel tłumaczy mi, że do niczego w tej chwili dana rzecz mu się nie przyda, zaczynam się wkurzać na twórców gry, którzy bez potrzeby podpisali prawie wszystkie przedmioty, które tylko się dało. I po co? Nie wystarczyło ograniczyć się do tych użytecznych w dalszej rozgrywce?