Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCANDPS1iOS
Okładka Dracula 2: The Last Sanctuary (PC)

Dracula 2: Ostatnie Sanktuarium

Dracula 2: The Last Sanctuary

Kontynuacja gry przygodowej Dracula: The Resurrection, w której ponownie musimy rozprawić się z Księciem Ciemności Draculą, prześladującym Jonathana i jego żonę Minę.

Przygodowe | point-and-click | książki | wampiry

Okładka Dracula 2: The Last Sanctuary (PC)

data premiery gry:

25wrz2000

PC PS1

15lut2012

iOS

27wrz2013

AND

Dracula 2: The Last Sanctuary to kontynuacja niesamowitych przygód dwójki bohaterów, których mieliśmy okazję poznać w grze Dracula: Ressurection, kontynuującej wątki kultowej powieści Brama Stokera. Za powstanie obu tytułów odpowiada francuskie studio deweloperskie Wanadoo Edition.

Fabuła przenosi nas tym razem do roku 1904. Jonathan Harker wraz z żoną Miną, po wielu przygodach w Transylwanii szczęśliwie powrócił do Londynu. Ale niebezpieczeństwo nie minęło. W The Last Sanctuary pragnący zemsty Dracula przybywa do Londynu i rozpoczyna z naszymi bohaterami zabawę w kotka i myszkę, całkowicie burząc ich dotychczasowe życie. Aby zażegnać niebezpieczeństwo, grożące ich spokojnej egzystencji, nasi bohaterowie muszą odnaleźć Księcia Ciemności oraz sposób na jego ostateczne zniszczenie.

Tropiąc Draculę, gracz przemierza zaułki Londynu, Carfax, Borgo Pass i mroczne katakumby, by w końcu trafić do tajemniczej Świątyni Wampirów. Podobnie jak w przypadku poprzedniczki, sama rozgrywka przebiega w sposób typowy dla przygodówek point-and-click, a po drodze napotkamy całą masę zagadek oraz kilkunastu coraz potężniejszych wampirów, aby ostatecznie stanąć oko w oko z samym hrabią Draculą. Nieocenioną pomocą służyć nam może wiele z napotkanych podczas wędrówki postaci, takich jak doktor Seward, który od wielu lat studiuje zwyczaje wampirów.

Pod względem oprawy Dracula 2: The Last Sanctuary prezentuje się niemal identycznie, jak wydana rok wcześniej poprzedniczka. W grze przemierzamy w sumie 20 zróżnicowanych lokacji z ponad czterdziestoma miejscami do odkrycia i ponad setką istotnych przedmiotów do odnalezienia. Na wyróżnienie zasługują modelowane w 3D postaci bohaterów, do których animacji użyto technologii motion capture. Podobnie jak w pierwowzorze, rozgrywce towarzyszy także oryginalna, klimatyczna ścieżka dźwiękowa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 251 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 80 PLN

Gry podobne do Dracula 2: Ostatnie Sanktuarium

Wymagania wiekowe Dracula 2: The Last Sanctuary

16+

Wymagania sprzętowe Dracula 2: Ostatnie Sanktuarium

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 500 MHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 8 MB (Riva TNT lub lepsza)
  • Windows 98/Me/XP
Dracula 2: Ostatnie Sanktuarium - recenzja gry
Dracula 2: Ostatnie Sanktuarium - recenzja gry

Recenzja 29 listopada 2001, 10:46

1904 to nie był dobry rocznik. I to nie tylko dla wina, ale również dla niejakiego Jonathana Harkera, stałego mieszkańca mglistego Londynu. Odkąd ten młodzieniec, po wielu perypetiach, zdołał cudem powrócić z Transylwanii, on i jego przeurocza żona Mina, stale czują wokół siebie przerażającą obecność Draculi. Czy ten koszmar nigdy nie minie? Czy po kres swych dni będą prześladowani przez księcia wampirów? Na to Jonathan nie może pozwolić. Nadszedł czas nieuniknionej konfrontacji z Draculą, czas, by go wreszcie zniszczyć, raz na zawsze. Ale jak? Czy porwany z zamku wampira mistyczny Dragon’s Ring pozwoli ostatecznie unicestwić bestię? A może musi odnaleźć inne składniki użyteczne w tym celu? A gdzie tym razem ukrył się Dracula? Jest chyba w Londynie, ale czy na pewno? Czy Jonathan może na ten czas zostawić w domu żonę samą? Tyle pytań, a tak mało odpowiedzi.

PC
iOS
AND
PS1