Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS1ANDPCiOS
Okładka Dracula 2: The Last Sanctuary (PS1)
OkładkaDracula 2: The Last Sanctuary (PS1)

Dracula 2: The Last Sanctuary

Dracula 2: Ostatnie Sanktuarium

Kontynuacja gry przygodowej Dracula: The Resurrection, w której ponownie musimy rozprawić się z Księciem Ciemności Draculą, prześladującym Jonathana i jego żonę Minę.

Przygodowe | point-and-click | książki | wampiry

Dracula 2: The Last Sanctuary Premiera

25wrz2000

PC PS1

15lut2012

iOS

27wrz2013

AND

Gry podobne do Dracula 2: The Last Sanctuary

Dracula: Resurrection

Amerzone: The Explorer's Legacy

Dracula 2: The Last Sanctuary to kontynuacja niesamowitych przygód dwójki bohaterów, których mieliśmy okazję poznać w grze Dracula: Ressurection, kontynuującej wątki kultowej powieści Brama Stokera. Za powstanie obu tytułów odpowiada francuskie studio deweloperskie Wanadoo Edition.

Fabuła przenosi nas tym razem do roku 1904. Jonathan Harker wraz z żoną Miną, po wielu przygodach w Transylwanii szczęśliwie powrócił do Londynu. Ale niebezpieczeństwo nie minęło. W The Last Sanctuary pragnący zemsty Dracula przybywa do Londynu i rozpoczyna z naszymi bohaterami zabawę w kotka i myszkę, całkowicie burząc ich dotychczasowe życie. Aby zażegnać niebezpieczeństwo, grożące ich spokojnej egzystencji, nasi bohaterowie muszą odnaleźć Księcia Ciemności oraz sposób na jego ostateczne zniszczenie.

Tropiąc Draculę, gracz przemierza zaułki Londynu, Carfax, Borgo Pass i mroczne katakumby, by w końcu trafić do tajemniczej Świątyni Wampirów. Podobnie jak w przypadku poprzedniczki, sama rozgrywka przebiega w sposób typowy dla przygodówek point-and-click, a po drodze napotkamy całą masę zagadek oraz kilkunastu coraz potężniejszych wampirów, aby ostatecznie stanąć oko w oko z samym hrabią Draculą. Nieocenioną pomocą służyć nam może wiele z napotkanych podczas wędrówki postaci, takich jak doktor Seward, który od wielu lat studiuje zwyczaje wampirów.

Pod względem oprawy Dracula 2: The Last Sanctuary prezentuje się niemal identycznie, jak wydana rok wcześniej poprzedniczka. W grze przemierzamy w sumie 20 zróżnicowanych lokacji z ponad czterdziestoma miejscami do odkrycia i ponad setką istotnych przedmiotów do odnalezienia. Na wyróżnienie zasługują modelowane w 3D postaci bohaterów, do których animacji użyto technologii motion capture. Podobnie jak w pierwowzorze, rozgrywce towarzyszy także oryginalna, klimatyczna ścieżka dźwiękowa.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 4,9 / 10 na podstawie 254 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dracula 2: The Last Sanctuary: 16+

Dracula 2: Ostatnie Sanktuarium Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 500 MHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 8 MB (Riva TNT lub lepsza)
  • Windows 98/Me/XP
PC
iOS
AND
PS1